Хвороба смачної їжі та брудних рук. Як вберегтись від ботулізму?

7 випадків захворювання на ботулізм зафіксовано в Хмельницькій області з початку року. Зокрема, у Красилівському, Старокостянтинівському, Дунаєвецькому, Волочиському, Городоцькому та Віньковецькому районах. Найчастіше причиною захворювання було вживання в’яленої риби, оселедцю та м’ясних консервів.

Ботулізм – хвороба «брудних рук». Збудник ботулізму – рухлива бактерія Clostridium botulinum – може викликати у людини 4 виду захворювання з 8 існуючих і відомих на сьогодні. Бактерія живе скрізь. Ґрунт, вода, кишечник тварин, риб і навіть людей – улюблені місця скупчення. Тепле і вологе середовище провокує посилений ріст бактерій, який викликає найпотужнішу інтоксикацію організму. Ботулізм має два основних симптоми.

Ігнорування хвороби або неправильне, несвоєчасне лікування може призвести до таких наслідків, як параліч, пневмонія і навіть смерть хворого. Лікують ботулізм спеціальною сироваткою.

Сироватки від ботулізму в Україні довгий час не було взагалі. Днями ж очільниця МОЗу запевнила, що 100 доз вакцини надає Канада, в якості гуманітарної допомоги за програмою розвитку ООН. В подальшому сироватку мають придбати через державні закупівлі. Виробники, які готові продати її для України, вже проходять відповідну реєстрацію. На медикаменти, за словами Супрун, буде витрачено близько 500 тисяч гривень. Наразі ж препарат зберігатиметься в міністерстві охорони здоров’я, і за потребою її надаватимуть хворим. А поки що лікарі застерігають людей від вживання в’яленої риби, оселедцю, і бути дуже обережними із домашніми консерваціями.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Новоушицький ЦНАП за якістю послуг не поступається хмельницькому

Просторі та світлі приміщення, кваліфікований персонал, зручне розташування. Сервісний центр Новоушицької громади відкрив свої двері ...