З бюджету в бюджет: Стецьківська сільрада судиться із ДАБІ через штраф

Знайомтеся, це – Тетяна Яцюк. Жінка – жителька Стецьок, що на Старокостянтинівщині. До Хмельницького, каже, приїхала на суд – спеціально, аби підтримати сільського голову. Певна, він нічого не порушував. Єдине, чого хотів – зробити краще людям. Розповідає, місцеві потерпають від нестачі води. Наявний у селі водогін не працює роками. Раніше рятувались, беручи воду з криниць. Минулого року вони посохли. Спровокувавши патову ситуацію.

Про муки власників худоби від нестачі води жінка, каже, навіть і згадувати не хоче. Тим паче, що цьогоріч в село прийшла надія. Сільський голова віднайшов кошти і почав проводити водогін. Гроші, каже, збирав з усіх усюд.

Сільський голова розповідає, лишень кошти «капнули», одразу почали їх освоювати. У ДАБІ взяли декларацію на початок проведення підготовчих робіт і стартували. Все йшло за планом. До травня місяця. Тоді раптово в село нагрянула позапланова перевірка. Її висновок прогримів як грім серед ясного неба. 151 тисяча гривень штрафу виписали за будівельні роботи без декларації, яких, каже сільський голова, не проводили. Звідки взяти кошти не розуміє, адже, такі штрафні санкції для Стецьок – це вірна смерть.

Аби встановити справедливість сільрада й пішла до суду. Адвокат, котрий представляє інтереси людей переконує, виписавши штраф, ДАБІ мало того, що порушила процедуру – цілком і повністю знівелювала принцип суспільного інтересу.

Андрій Сітніков додає, не розуміє мети цього вчинку ДАБІ. Каже, структура мала би допомогти, а не карати.

Це і є державний інтерес, каже адвокат громади. А поки судовий процес триває, представники ДАБІ відмовчуються. Юрист державного органу контролю категорично відмовився від коментарів. Почути які, насправді, було б цікаво. Бо нарікань на роботу держархбудінспекції насправді не бракує. Структура зачасту просто не бачить порушень містобудівного законодавства. Причому, відвертих, безапеляційних і у себе під носом. Чому поперек горла стали Стецьки – незрозуміло. Можливо, таким чином створюють видимість роботи, а, можливо, за вказівкою наповнюють бюджет. Нехай і за рахунок  того ж бюджету та людей.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Як у Хмельницькому працевлаштовують атовців?

За майже п’ять років війни на сході Україна отримала тисячі сучасних героїв. Частина з них ...