Спрощена процедура оформлення спадщини: чи працює закон на місцях?

Цей  будинок подружжя Дармограїв будувало впродовж довгих років спільного  життя. Власником родинної  оселі  юридично  став чоловік пані Галини.  В той час він працював у колгоспі, а вона поралася по господарству.  Право власності , згідно з тодішньою процедурою,  отримав  саме він – як робітник. Рік  тому  Дармограїв  настигло  лихо – голова сім*ї помер. Нині ж пані Галина разом із донькою намагаються переоформити хатину.

Коштів на оформлення спадщини у жінки бракує. Сама – пенсіонерка й виховує доньку-інваліда.  Пів року тому  пані  Галина вже розпочала відповідну процедуру.  От  тільки нестача  гривень постійно гальмує процес.

Формально  ця процедура  вже не вартує  захмарних сум.  Майже рік в Україні  діє закон, що  значно спрощує  процес  оформлення спадщини.

Утім працює цей спрощений механізм радше на папері.  Принаймні поки що.  Оформлювати спадщину на місцях, згідно з законом, має  відповідний фахівець,  який пройшов курс навчання при Міністерстві Юстиції.  А таких у селах знайти не просто – тоді процедура  проходить  за старою схемою.  У Розсошанській ОТГ,  де мешкає Галина  Дармограй, такого спеціаліста зараз немає.

Причому шукатимуть фахівця вже досвідченого, – каже Василь Дячок. Це для того, аби не витрачати часу  на його навчання в  Києві.  Та головне,  щоб закон, який  де-юре  діє вже майже рік – запрацював на місцях. А спадкоємці не сплачували величезні суми за те, що й так по праву належить їм.

Законотворець  прописав формулу оформлення спадщини, а далі справа вже за територіальними громадами – якнайшвидше запустити механізм у дію.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Новоушицький ЦНАП за якістю послуг не поступається хмельницькому

Просторі та світлі приміщення, кваліфікований персонал, зручне розташування. Сервісний центр Новоушицької громади відкрив свої двері ...