2000 пацієнтів на лікаря та 370 гривень за кожного. У 2018 році хмельничани обиратимуть сімейних лікарів та підписуватимуть з ними декларації

У кінці жовтня Верховна Рада України підтримала законопроект, що дав старт медичній реформі, щоправда поки що його не підписали ні голова парламенту, ні президент. Це означає, що з початку наступного року радикальних змін не буде, втім, передбачається, що українська медицина за принципом «Гроші ходять за пацієнтом» таки працюватиме.

Кожен лікар обслуговуватиме до двох тисяч пацієнтів. Саме від їх чисельності і буде залежати заробіток медичного працівника. Тобто, працюватиме золоте правило – більше пацієнтів – більша зарплатня. За кожного пацієнта медзакладам або фопам платитиме держава і щонайменше 370 гривень.

Попередньо пацієнт та лікар підписуватимуть декларацію. Наразі зразки документу можна знайти у інтернеті, щоправда затвердженого поки що немає. Це означає,  що укладання угоди, ймовірно, буде у 2018 році. А ось обирати сімейного лікаря потрібно вже.

Ніхто, звісно, у шию не жене, втім вагатися з визначенням сімейного медпрацівника не варто. Як це краще зробити радять у Міністерстві охорони здоров’я. На своєму сайті МОЗ підготувало покрокову інструкцію, яка допоможе обрати сімейного лікаря.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

«Окрасою» Хмельницького стане сучасний туалет

Чиновники обіцяють – сучасний. Кажуть, на цьому місці з’явиться не просто туалет, а модульна громадська ...