Замість церкви – багатоповерхівка: у Дунаївцях прихожани одного з храмів виступили проти ініційованого митрополитом будівництва

Наріжним каменем конфлікту «церква – громадські активісти» став ось цей клаптик земельної ділянки. Нещодавно останні дізналися, на пустирі за капличкою має стартувати будівництво. Два будинки на церковному наділі має зрости із ініціативи самого митрополита Антонія. Про це депкорпус та громаду міста він особисто повідомив під час позачергової сесії. Член виконкому Василь Ганзюк каже, у діях владики вбачає змову із забудовником. Бо, певен, від будівництва громада зиску не отримає. Навпаки зазнає збитків, втративши важливу для райцентру історико-архітектурну пам’ятку – капуцинський монастир. Сучасне приміщення церкви – це лише його наземна частина.

Родина пана Олександра з діда-прадіда відвідує цей храм. Він – єдиний суто український, тобто Київського патріархату, у Дунаївцях. Каже, зважаючи на рішення митрополита, дуже непокоїться, аби при будівництві задуманих будинків, і з святинею, і з її історичною частиною раптом чогось не сталося.

У церкві кажуть, у жодному разі не хочуть завдати шкоди історичній спадщині. Навпаки мають намір її відродити. За змогу будуватися на церковній землі забудовник має віддячити сторицею. Приміщення храму, котре, на жаль, сьогодні виглядає не кращим чином буде цілком і повністю реконструйовано, що, по-перше, неймовірно складно, а, по-друге, дорого.

Владика додає, жодних порушень законодавства і бути не може. Усю процедуру, котру треба пройти для того, аби почати будуватися – пройдуть в обов’язковому порядку. Деякі експертизи уже зробили, відповідно до них зводити будь що на території біля церкви дозволили. Попереду – іще чимало процедурних дій. Найближчим часом чекають рішення Дунаєвецької міської ради, котра надала у користування церкві дану землю. Дане питання там обіцяють ретельно вивчити.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

«Окрасою» Хмельницького стане сучасний туалет

Чиновники обіцяють – сучасний. Кажуть, на цьому місці з’явиться не просто туалет, а модульна громадська ...