Без дорослих – простіше та легше: на Шепетівщині школярі самотужки залагоджують конфлікти

8-класник Олександр як ніхто знає навіщо потрібні медіатори та Шкільні служби порозуміння. Їх послугами хлопець уже користувався. Результатом залишився задоволеним. Власне як і адміністрація школи. Директорка Тетяна Капелюх каже, робота учнів спрощує дорослим життя.

Не можуть натішитись роботою Шкільних служб порозуміння і правоохоронці, котрі, власне, стали ініціаторами їх створення на Хмельниччині. Кажуть, завдяки учнівській роботі над мілкими конфліктами, правоохоронці можуть сконцентруватися над серйозними.

У Плесенській ЗОШ наразі медіацією займається 5 учнів. 10-класниця Богдана переконана у важливості своєї нової неоплачуваної роботи.

Медіатори переконують, їхні принципи роботи нічим не різняться від принципів роботи професійних психологів, найголовніший з яких – повна конфіденційність.

Аби переконати учнів не боятися звертатися за допомогою, медіатори влаштовують чимало тематичних зустрічей. Координатор Плесенської шкільної служби порозуміння певна, крига скресла.

Сьогодні Шкільні служби порозуміння працюють лише у кількох районах краю. Лідерами серед впровадження нововведення стали Шепетівщина, Волочищина та Нетішин.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Зірваний плакат посадив чоловіка на лаву підсудних

Ось цей плакат став причиною судової тяжби. На ньому зображені обличчя та імена Героїв Небесної ...