Страйк аграріїв під радою

Поставити малих та середніх агровиробників на межу виживання аби догодити великим компаніям. Представники сільгосппідприємств, котрі займаються вирощування сої, ріпаку та соняшника б’ють на сполох. Згідно поправки №180 з 1 березня 2018 року аграрії втратять право на відшкодування державою ПДВ при експорті олійних культур.

Проект закону щодо забезпечення  збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році був розроблений податковим комітетом Верховної ради. Скандальна 180 поправка не пройшла перше читання у парламенті, однак, без будь-яких попередніх консультацій, документ повернули депутатам на затвердження. Тож пункти котрі значно погіршують становище українських виробників були включені до проекту закону в останній момент, і прийняті фактично всліпу.

Аграрії називають внесені зміни до Податкового кодексу лобіюванням інтересів олігархів. Виробники збираються провести загальнонаціональний страйк. Адже у разі вступу в дію скандальних новацій вирощувати олійні культури в Україні буде нерентабельно, а збитки малого та середнього аграрного бізнесу можуть перевищити цифру в 10 мільярдів гривень.

В Україні вже відбулися попереджувальні акції протесту. Аграрії перекривали дороги на Хмельниччині, Черкащині та Рівненщині. Проти проголосованих змін до податкового законодавства виступили члени аграрного комітету Верховної ради. Наразі в парламенті запропонували альтернативу – відкласти введення в дію прийнятих змін до податкового кодексу. Однак підтримки цій ініціативі знайти не вдалося.

Сільгоспвиробники називають прийняті зміни до податкового законодавства звичайним грабунком українських селян. У профільному міністерстві заявляють – шукають компроміс.  А приводом до ухвалення поправки номер 180 став той факт, що державний бюджет просто не може впоратися з зобов’язаннями по поверненню ПДВ виробникам.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

В Хмельницькому узгоджували проект обласного бюджету

Усі галузі отримали хоч не значне, але збільшення коштів. Найбільше отримала соціальна сфера. Відповідно головна ...