Страйк аграріїв під радою

Поставити малих та середніх агровиробників на межу виживання аби догодити великим компаніям. Представники сільгосппідприємств, котрі займаються вирощування сої, ріпаку та соняшника б’ють на сполох. Згідно поправки №180 з 1 березня 2018 року аграрії втратять право на відшкодування державою ПДВ при експорті олійних культур.

Проект закону щодо забезпечення  збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році був розроблений податковим комітетом Верховної ради. Скандальна 180 поправка не пройшла перше читання у парламенті, однак, без будь-яких попередніх консультацій, документ повернули депутатам на затвердження. Тож пункти котрі значно погіршують становище українських виробників були включені до проекту закону в останній момент, і прийняті фактично всліпу.

Аграрії називають внесені зміни до Податкового кодексу лобіюванням інтересів олігархів. Виробники збираються провести загальнонаціональний страйк. Адже у разі вступу в дію скандальних новацій вирощувати олійні культури в Україні буде нерентабельно, а збитки малого та середнього аграрного бізнесу можуть перевищити цифру в 10 мільярдів гривень.

В Україні вже відбулися попереджувальні акції протесту. Аграрії перекривали дороги на Хмельниччині, Черкащині та Рівненщині. Проти проголосованих змін до податкового законодавства виступили члени аграрного комітету Верховної ради. Наразі в парламенті запропонували альтернативу – відкласти введення в дію прийнятих змін до податкового кодексу. Однак підтримки цій ініціативі знайти не вдалося.

Сільгоспвиробники називають прийняті зміни до податкового законодавства звичайним грабунком українських селян. У профільному міністерстві заявляють – шукають компроміс.  А приводом до ухвалення поправки номер 180 став той факт, що державний бюджет просто не може впоратися з зобов’язаннями по поверненню ПДВ виробникам.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Новоушицький ЦНАП за якістю послуг не поступається хмельницькому

Просторі та світлі приміщення, кваліфікований персонал, зручне розташування. Сервісний центр Новоушицької громади відкрив свої двері ...