Запуск ринку землі в Україні відкладається

Українська земля не стане товаром , принаймні ще один рік. Депутати підтримали законопроект котрий відтерміновує старт земельної реформи до 2019-го. За словами нардепа Сергія Лабазюка, співавтора документа, відкриття ринку землі в державі необхідне, але лише тоді, коли повністю буде готова правова база, проведена оцінка та інвентаризація ділянок.

Заборона продавати – купувати землю в Україні була введена ще 2002 року, на так званий, «перехідний період». З того часу мораторій на продаж землі у парламенті постійно продовжували. Чи то на 5, чи на 10 років.

Земельна реформа є важливою умовою програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду. Однак депутати, здебільшого, єдині в думці – запускати ринкові відносини із землею зарано. Наразі не визначено черговості дій щодо введення ринку землі в державі.

За продовження мораторію на продаж землі в Україні проголосували 236 депутатів. До 2019 року повинні бути врегульовані у правові площині всі можливі спірні питання. Аби не виникало проблем ані у власників земельних ділянок, ані у тих, хто оброблятиме землю. Багато часу для цього непотрібно.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Новоушицький ЦНАП за якістю послуг не поступається хмельницькому

Просторі та світлі приміщення, кваліфікований персонал, зручне розташування. Сервісний центр Новоушицької громади відкрив свої двері ...