Двісті п’ятдесят мільйонів на сміття… Хмельницька облрада затвердила програму поводження з твердими побутовими відходами

Приблизно триста двадцять дві тисячі тонн відходів продукують подоляни за один рік. Більшість із них – понад 80% припадає на жителів міст і лише 18,5% – на селян. Втім, у сільській місцевості ситуація із твердими побутовими відходами – найгірша. Тут сміття, що горить спалюють, решту – викидають на несанкціоновані смітники.

Саме на такі потреби громади краю планують виділити сто мільйонів гривень. Вони – частина розробленої чиновниками разом із науковцями Програми поводження із твердими побутовими відходами на Хмельниччині. По-суті це – компіляція  інформації про плани місцевого самоврядування краю на утилізацію свого сміття. Так за п’ять років усі громади Хмельниччини планують витратити на цю програму майже двісті п’ятдесят мільйонів гривень.

Нині ж в області, за словами представників облдержадміністрації мабудь немає жодного ліцензованого полігону твердих побутових відходів. Всього ж налічують майже вісім сотень сміттєзвалищ, і це тільки зареєстрованих. Слідкувати за їхнім станом та утилізацією усіх відходів має місцева влада.

І врешті решт відповідальність за своє місце проживання мають почати брати на себе подоляни і вимагати від влади виконання покладених на неї функцій.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Як у Хмельницькому працевлаштовують атовців?

За майже п’ять років війни на сході Україна отримала тисячі сучасних героїв. Частина з них ...