Перші дві тисячі гектарів земель у розпорядження отримали чотири тергромади Хмельниччини

Близько восьми сотень гектарів земель сільськогосподарського призначення нині отримала Олешинська ОТГ. Вона – одна із чотирьох у краї. Ці гектари і так знаходять на території тер громади, та відтепер вона зможе ними розпоряджатися. Однак, виявляється, це – досить сумнівний подарунок від держави. Землі громадам дістануться далеко не найліпші.

І, коли під Хмельницьким землі призначення знайдуть, то у Деражнянському районі хвилюються не на жарт, на таку землю інвестора знайти буде непросто. Переконують – спом’янулися надто пізно. Із 12 тис. гектарів, що є в тергромаді, в комунальну власність передають лише 780.

Позитив є, хоча б атовцям видадуть обіцяні державою наділи – до двох гектарів. Решту надаватимуть в оренду, адже сто відсотків від земельного податку йде у казну тергромади. Крім того, частину, за потреби зможуть продати.

Нині отримали землі у користування чотири громади. До кінця місяця до них доєднаються ще три: Гуків, Красилів та Полонне . А до першого грудня  – усі громади краю розпоряджатимуться землею.

Нині ж громади просять провести земельну інвентаризацію.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Як у Хмельницькому працевлаштовують атовців?

За майже п’ять років війни на сході Україна отримала тисячі сучасних героїв. Частина з них ...