«100% життя – 100% толерантності» – під таким гаслом Хмельницькому відбувся флешмоб до дня пам’яті людей, які загинули від СНІДу

«100% життя – 100% толерантності» – під таким гаслом нині у центрі Хмельницького відбувся флешмоб до дня пам’яті людей, які загинули від СНІДу.

Статистика померлих від СНІДу в світі катастрофічна. Від нього померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.

Експерти кажуть, хворі часто і не здогадуються про небезпечну інфекцію. Мовляв, перевірка на СНІД в нашій країні не надто популярна.

Більшість людей з ВІЛ/СНІДом мають вік від 18 до 39 років. Тобто, як і було на зорі його появи, це хвороба молодих. А ось способи поширення інфекції зазнали корекції. Якщо ще років 15 тому основним середовищем розповсюдження інфекції були ін’єкційні наркомани, то тепер передача ВІЛ серед споживачів внутрішньовенних наркотиків знизилася. Помітно зросла його поширення гетеросексуальним шляхом.

Та фахівці кажуть – ВІЛ – це не вирок. В наш час завдяки останнім досягненням в розширенні доступу до антиретровірусної терапії життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і більш здоровим. Крім того, отримані підтвердження того, що така терапія запобігає подальшій передачі ВІЛ. Віл-позитивні люди ведуть той самий спосіб життя, що й люди здорові. Вони не потребують особливого ставлення, тим більше дискримінації через свій стан здоров’я. Тому містянам запропонували долучитись до акції «Долоньки толерантності».

Хмельничани довели – готові толерантно ставитись до ВІЛ-позитивних людей та розуміють, що ця хвороба не є приводом відвертатись від людини.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Як у Хмельницькому працевлаштовують атовців?

За майже п’ять років війни на сході Україна отримала тисячі сучасних героїв. Частина з них ...