Чи безпечні ягоди та овочі?

Василь Михайлович – постійний відвідував центрального овочевого ринку. Протягом цілого року постійно приходить за покупками. З нетерпінням чекає, коли у продажу з’явиться полуниця. Каже, любить поласувати свіжими перевезеними ягодами.

Після зими особливо хочеться вітамінів. Тільки в таких покупках криється своя небезпека -нітрати. Вони, звісно, не шкідливі, коли їх показник в межах норми. Покупці про це знають, та показниками не цікавляться. Тому, зазвичай, як і пан Василь обирають собі продавця до душі  і купують вже у свого на чесне слово.

Беремо найпопулярніше – полуницю та огірки. Прямуємо  до лабораторії, яка знаходиться на території центрального овочевого ринку. Його спочатку натирають, щоб отримати якомога більше вологи. Потім відбирають 10 міліграмів, які змішують із реактивом, який має витягнути нітрати. І через п’ять хвилин результати на руках.  Вміст нітратів у огірку показав 16 цілих і 1 десяту при допустимій нормі 150 міліграмів на один кілограм. Такі показники для відкритого ґрунту, а от у парнику допускається до трьох сотень.

А от полуниця показала результат 28 міліграмів на кілограм при допустимій нормі у 60. У лабораторії розповідають, кожна партія тих чи інших продуктів, яка завозиться, обов’язково проходить експертизу.

Також додають, за продукцію несуть особисту відповідальність. І гарантують, що все в межах ринку перевірено. Кожен покупець одразу на місці може запросити результат лабораторної перевірки.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Як у Хмельницькому працевлаштовують атовців?

За майже п’ять років війни на сході Україна отримала тисячі сучасних героїв. Частина з них ...