Кращі практики місцевого самоврядування у Хмельницькому

На Хмельниччині цей показник значно вищий та становить понад 50 відсотків. Щоправда, наша область відмітилася не лише кількісно, а й якісно. Так у минулорічному конкурсі кращих практик місцевого самоврядування Дунаєвецька міська ОТГ стала переможцем, а тому цього року приймає семінар з обміну досвідом. У темі «Співробітництво тергромад» міська ОТГ подавала заявку щодо роботи в освіті. А тепер нещодавно створений методичний кабінет обслуговує не лише навчальні заклади тамтешньої громади, а й сусідніх.

Світлана Феденко представляє кращу практику місцевого самоврядування з Полтавщини. Там у селі Оболонь Семенівського району дали нове життя місцевій пожежній охороні. Над проектом, до слова, працювали аж 10 сільських громад.

Для громади, каже пані Світлана, це – надважливо, адже від надійної пожежної охорони залежить добробут, здоров’я, а подекуди й життя тисяч людей.

Аби поділитися досягненнями та обмінятися досвідом, до Хмельницького прибули більше десятка авторів кращих практик різних рівнів та з різних куточків країни. У фокусі семінару, звісно, – Дунаєвецька міська громада, та насправді кращих практик в Україні дуже багато.

Конкурс кращих практик проводиться ще з 2012-го року. За цей час вже відзначено 176 переможців. А перемогти, як і подавати заявки, громади можуть щорічно у трьох темах. Минулоріч це – прозорість та підзвітність місцевого самоврядування; практики розвитку регіонів та громад, засновані на власних стратегіях та ресурсах та співробітництво тергромад. Заявки, що надійшли, спеціальна комісія оцінювала за п’ятьма критеріями – ініціативність, ефективність, інноваційність, впливовість та сталість результатів, а потім визначала кращі практики. У 2017-му на це звання претендували 119 практик і кожна четверта стала переможцем.

Та найважливіше, кажуть організатори, переможці отримують імпульс надалі втілювати нові проекти.

Поки підбивають підсумки минулорічного конкурсу, триває цьогорічний. Подати заявку для участі у ньому ще є час. Проект можна писати до 30 вересня. Традиційно є три теми: практики розвитку, засновані на власних стратегіях, проектах та ресурсах, формування безпечного життєвого середовища та інклюзивність регіонального та місцевого розвитку.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Як у Хмельницькому працевлаштовують атовців?

За майже п’ять років війни на сході Україна отримала тисячі сучасних героїв. Частина з них ...