Унікальний скарб – у лісі на Старокостянтинівщині археологи виявили бідон з речами повстанців

У літературному музеї – поповнення експонатів. Зі Старокостянтинівщини сюди прибув металевий бідон. Знайшли його двійко місцевих археологів. Як зізналися чоловіки – шукали стародавні монети. Аж раптом натрапили на кришку, що виднілася у розмоклій землі. Зразу ж про знахідку сповістили колег.

Бідон повстанців знайшли ще восени, проте лише навесні  на місці знахідки провели ґрунтовні розкопки.  Через  вологу значна частина речей  в поіржавілій ємності зіпсувалась. Проте історики серед того, що можна було ідентифікувати знайшли літературу 50-тих років та особисті речі членів крайового проводу ОУН «Поділля».  Нині усі вони зберігаються в літературному музеї.

Повстанський скарб був захований  в урочищі «Жеребки» поблизу села Підгірне на Старокостянтинівщині.  Саме  у тих лісах проводили свою діяльність повстанці у 40-50- х роках. Тож власників  знайдених речей встановили. Це повстанці – Іван Ліщинський, Михайло Чернега, Йосафат Лазорко. Члени крайового проводу періодично жили у лісі в землянках-криївках. Як з’ясували історики – територія навколо знахідки була замінована.

Піротехніки знешкодили близько 10 снарядів. Як кажуть очевидці, територія  в урочищі «Жеребки» – популярне  місце серед відпочиваючих. Історики наполягають на тому, що варто ґрунтовніше  дослідити ліси Старокостянтинівщини. Адже вони можуть приховувати ще багато скарбів і снарядів з минулого.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Зірваний плакат посадив чоловіка на лаву підсудних

Ось цей плакат став причиною судової тяжби. На ньому зображені обличчя та імена Героїв Небесної ...