Наркоманія, алкоголізм, чи ігроманія… У Старокостянтинові священники лікують людські залежності

Двадцятивосьмирічний Тимур у Центрі соціально-профілактичної допомоги вже втретє. Тут позбувається залежності від амфетаміну. Цього разу найдовше – вже п’ятий місяць. Каже, перший раз був два тижні, наступного разу затримався на два місяці, зараз – вже майже півроку.

За цей час людина мусить повністю переосмислити своє життя, можна сказати – заново відкрити сенс свого життя. Власне Тимур переконує, цього разу усе має вдатися, бо він вже не один і тепер знає, як стати щасливим.

Тутешня реабілітація складається із кількох частин. Тут байдиків не б’ють і ремонт роблять, і їжу готують, і овочі вирощують – все самотужки. Видужують або позбуваються своєї залежності реабілітанти за відомою системою дванадцяти кроків, щоправда вона зорієнтована на християнські цінності.

Найважливіша ж складова видужування – релігійна. Тут переконують, коли людина зізнається, що вона безсильна її вестиме вища сила. Цікаво, що центр фактично сповідує загально християнські цінності – не поділяючи на конфесії.

І це діє, переконують у Центрі. За дев’ять років у ньому спромоглися виходити більш, як шість сотень людей. Із них переважна більшість до згубних звичок не повертається.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Нині українська медицина на стадії реформування, тож нашим ескулапам доводиться працювати у нових реаліях

Цьогоріч з нагоди професійного свята почесними грамотами відзначили рекордну кількість медичних працівників. Серед них – ...