Консультативна рада голів судів

6 липня Кам’янець-Подільський уперше приймав Консультативну раду голів судів при Вищій раді правосуддя. Цей дорадчий орган був створений понад рік тому, аби забезпечити належну комунікацію між столичним органом суддівського врядування і місцевими судами. Від тоді представники судової влади України отримали можливість колективно обмінюватися пропозиціями і зауваженнями до документів, що готують органи суддівського врядування і самоврядування, визначати стратегічні напрямки для покращення роботи судової системи.

На тому, що така ініціатива Вищої ради правосуддя, виправила законодавчу прогалину щодо недопущення голів судів, по суті, до самого процесу реформування судової системи, наголошує заступник Голови Верховного Суду Богдан Львов. Мовляв, Консультативна рада стала майданчиком для інформаційної обізнаності з проблемами у судах кожного регіону країни.

Ініціатор створення цього дорадчого органу – Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк впевнено говорить, що Консультативна рада голів судів довела свою ефективність. Адже, пояснює, ВРП діє на постійній основі, а члени ради обираються 1 раз на 4 роки і у судах не працюють, тож дізнатися ситуацію на місцях можна лише тісно комунікуючи з тамтешніми судами.

Про необхідність такої співпраці зауважує й голова Апеляційного суду Хмельницької області Сергій Болотін.

Головним положенням, яке обговорили учасники засідання, Ігор Бенедисюк називає положення про  Державну судову адміністрацію України та її територіальні управління. Переконаний – вони надважливі для забезпечення належної роботи судів.

Законопроект, у якому серед іншого ідеться про Державну судову адміністрацію, наразі пройшов лише перше читання у Верховній раді, тому очільник ДСА України Зіновій Холоднюк радить все ж дочекатися, яким він буде в результаті.

Те, що тема діяльності Державної судової адміністрації винесена на обговорення – уже архіважливий крок, вважає Любомир Маркевич, керівник Канадсько-українського Проекту підтримки судової реформи, власне, за підтримки якого і відбулося виїзне засідання Консультативної ради. Каже, ДСА – це той фундамент, на якому стоїть ціла судова система.

Учасники засідання також обговорили доповідь щодо проекту Порядку надання Радою суддів України методичної допомоги органам суддівського самоврядування та здійснення контролю за організацією роботи судів, яку представив колегам Голова Ради суддів України Олег Ткачук. Та зосередилися на актуальних для керівників апеляційних судів питання, зокрема, щодо процедури укрупнення судів, захисту суддівської незалежності, обсягу повноважень голів судів та посилення їх ефективного впливу на покращення організації роботи судів.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Як у Хмельницькому працевлаштовують атовців?

За майже п’ять років війни на сході Україна отримала тисячі сучасних героїв. Частина з них ...