Літо – пора баштанних культур

Пан Сергій прийшов на центральний овочевий ринок аби купити смачного кавуна для цілої родини. Каже, покупка не дешева, але всім так хочеться у спекотний день поласувати шматком стиглого кавуна. Додає, завжди купує його як тільки з’явиться на прилавках. За вміст нітратів не хвилюється – довіряє продавцю.

А от інші покупці зізнаються, поки не поспішають купувати кавуни та дині. А ті, хто таки наважився, куштують не великими порціями.

Взявши із собою зразок, наша знімальна група попрямувала до лабораторії, аби дізнатися про вміст нітратів. Звісно, вони присутні у всій городині.  Небезпечною якраз вважається їхня перебільшена кількість. Це може бути пов’язане навіть із дощовим літом. Тоді виробники можуть створювати умови штучного дозрівання. А от надлишкова кількість нітратів підвищує ризик розвитку онкологічних захворювань. До слова, відповідно до державних стандартів України у кавуні вміст нітратів на один кілограм не має перевищувати 60 міліграмів, в дині – 90. Після трихвилинної перевірки одразу бачимо результат – 34, 1 десята міліграма на кілограм. Такий кавун можна їсти. Та фахівці наголошують – завжди потрібно  бути обачними.

Важливо вміти і обирати стиглий продукт.  Вже досвідчені продавці відкривають нам секрети.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Зірваний плакат посадив чоловіка на лаву підсудних

Ось цей плакат став причиною судової тяжби. На ньому зображені обличчя та імена Героїв Небесної ...