Тісні кабінети, відсутність оргтехніки і діагностика смс-ками – дунаєвецькі реалії медичної реформи

Пенсіонерка Юлія Володимирівна прийшла до свого лікаря, аби підписати декларацію. Жінка вже відчула на собі покращення від медичних нововведень.

Оптимізм пацієнтів сімейні лікарі не дуже поділяють. Кажуть, головна проблема  – затісні кабінети. В одній кімнатці приймають одразу два лікарі і дві медсестри. У планах – громіздкий сейф, оргтехніка і, звісно,  пацієнти.

Аби було як потрібно, не вистачає ще й медичного транспорту.

Попри наявні проблеми, головний лікар не втрачає оптимізму. Каже, після того, як Дунаєвецький Центр ПМСД підпише договір із Національною службою здоров’я «гроші підуть за пацієнтом». Тоді  і оргтехніку придбають, якої потрібно 45 одиниць, і з автівками ситуація виправиться.  До речі, процес укладання угоди тут забуксував через бюрократичні моменти.

Найбільше перетворення чекають сімейні лікарі. Щоправда, як воно вплине на  їхні заробітки,  не знають.  Ольга Войткова – першою з 25 сімейних лікарів набрала максимум пацієнтів – 1800 чоловік.

Дунаєвецький ПМСД  обслуговує одразу 4 тергромади. З них вже майже 13 тисяч жителів підписали декларацію з сімейним лікарем. Це 20% від загалу. У сільській місцевості діє 11 амбулаторій. Наступного року планують добудувати ще дві.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Як у Хмельницькому працевлаштовують атовців?

За майже п’ять років війни на сході Україна отримала тисячі сучасних героїв. Частина з них ...