В Європі є місто, яке має такий самий прапор, як і Україна

Той, хто хоч раз в житті побував в одному з найстаріших міст Польщі, Ополє, ризикує закохатися в нього назавжди. Засноване більше тисячі літ тому, в ранньому Середньовіччі, вже з першого погляду місто  вражає   готикою та барокко. Здається, навіть небо на фоні таких будівель  стає виразнішим!

Перед   урядом  маршалківським  Опольського воєводства, що є аналогом   облдержадміністрації, вражає своєю величчю пам’ятник середньовічному захиснику міста, князю Казиміру першому Опольському.

Тут не забули і про свого сучасного героя, улюбленого народного мера Кароля Мушьола, який, увічнений в бронзі,  як рання птаха,  швидко летить  містом, аби встигнути зробити всі незліченні справи.

Українських заробітчан, яких тут цінують  за працелюбність, останніми роками в Ополє  більшає. Знайти їх дуже просто.

В Ополє вам неодмінно порадять здійнятися на П’ястівську вежу. Збудована ще у 13 столітті разом із замком, який, на жаль, не зберігся, вежа була оборонною спорудою та частиною резиденції відомого польського княжого роду Пястів.

Усередині за триметровими стінами, холодно як в льосі, завузько і трохи лячно. На кожному поверсі – своя несподіванка, звукоефекти,  театр тіней,  древній князь, що, дякуючи технологіям, постає мов  живий. Все аби ви відчули ту епоху. От і наш гід вирішує посвятити мене в лицарі, вдягаючи обладунки.

Нарешті – передостанній поверх, де бачимо панораму середньовічного Ополє з тим аби   порівняти її з Ополє сучасним.

Чудовим містом  насолоджуємося аж до сутінок. Саме тут, в Ополі застаємо й затемнення місяця. Місцеві жителі кажуть бачуть його вперше за останніх 200 років.

Пізно ввечері, разом із колегами-журналістами  маємо ряд  офіційних зустрічей.  Знайомимося з місцевою   кухньою. Дізнаємося про чималий німецький вплив на ці землі, адже ще до другої світової війни ця історична область Верхньої Сілезії належала німцям і лиш по її закінченні була поділена між поляками та чехами.  Зрештою застаємо неповторне світлове шоу на воді.

Ополє є специфічним багатокультурним містом. Після тих економічних, військових та політичних потрясінь, які переживає Украна останніми роками, наші земляки  так  активно вливаються в життя цього спокійного польського містечка, що більше року тому тут навіть запрацював   офіс Почесного консула України в Ополє.

Не зважаючи   пізню годину на палке запрошення пані Ірен прямуємо до Консульства. Отримавши від влади міста кімнатку в старій будівлі, Почесний Консул  власним коштом зробила тут чудовий офіс . Чим дуже пишається, адже на його відкриття українці чекали давно. Каже, навіть дизайн стін вигадувала сама. Вона активно вивчає українську мову, щодня  моніторить новини з України, приймає в себе наших численних земляків і кожного разу знаходить способи, як вирішити їх проблеми. А ще пані Ірен єдина жінка серед одинадцяти почесних консулів польських воєводств. Має чималий запал та безліч планів.

 

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Як у Хмельницькому працевлаштовують атовців?

За майже п’ять років війни на сході Україна отримала тисячі сучасних героїв. Частина з них ...