Відсотки для хмельницьких підприємств, як у Європі

Меморандум про відшкодування міська рада із банками-партнерами підписала ще 6-го липня. Це підприємство часу не гаяло – наступного ж дня спробували стати учасником програми і їм це вдалося.

Це обладнання  обійшлося підприємству  у 5 мільйонів гривень, позичили у банку. Частину тіла кредиту  вже повернули, та менш як половина ще залишилася. Тепер матимуть підмогу від міського бюджету.

Працює на підприємстві майже півтори сотні хмельничан. Зізнаються, після оновлення обладнання чисельність працівників зросла на 20 відсотків. Тут вони виготовляють картонну продукцію для пакування товарів із усієї України. Переважно упаковку, в яку кладуть і чаї, і колготки, і  сантехніку –  фактично картонний виріб будь–якої складності. А нині на підприємстві задумалися над втіленням у життя ще однієї інвестиційної програми.

Всього ж для підприємств, котрі прагнуть розвиватися, у бюджеті-2018 заклали мільйон гривень. Профільний заступник міського голови Володимир Гончарук каже, крім друкарні участь у відшкодуванні хочуть взяти ще кілька підприємств міста – готують документи.

Цю програму, як і велосипед, не вигадували заново. Подібні інструменти існують роками, щоправда переважно де-юре. Нарешті їм і де-факто дали змогу запрацювати – максимально спростили процедуру подачі документів.

В середньому ж українські банки дають кредит для розвитку бізнесу аж під 20% річних. Це – космічні ціни. У Європі вони складають 2-3%. Тож відшкодування міськради робить українські кредити – європейськими.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Як у Хмельницькому працевлаштовують атовців?

За майже п’ять років війни на сході Україна отримала тисячі сучасних героїв. Частина з них ...