Два місяці до кінця року, а 40 % бюджетних коштів зависло в повітрі, або Чому громади не освоюють субвенційні кошти

143 мільйони на 39 громад – саме стільки коштів державної субвенції на розвиток інфраструктури отримали хмельницькі ОТГ в 2018-му. Лише 12-ть із них справились із задачею на відмінно – освоїли понад 80 % суми державного подарунку.

В основному за бюджетні кошти хмельницькі ОТГ латають діри – ремонтують освітні, культурні заклади, асфальтне покриття. Хоча, насправді, за них мали б робити те, що у майбутньому даватиме прибуток. До прикладу, створювати комунальні підприємства. Деякі до цього уже дійшли – наразі проводять закупівлю спецтехніки. Такі ОТГ, до речі, серед тих, хто не освоїв бюджетні кошти. Правда, не приховують в адміністрації, далеко не зі своєї вини.

Серед найбільших штрафників в обласній адміністрації називають лише 2 громади – Лісогринівецьку та Маківську. Голова останньої не приховує, проблеми мають, в основному через бюрократію. Наразі реалізовують кілька проектів. Перший розробляли ще в році минулому – його уточнюють через зростання цін. Як тільки папери будуть готові, бюджетним подарунком одразу скористаються. Та ж сама ситуація і з другим. В паперах – помилка – наплутали із назвою.

В ОТГ обіцяють, до кінця року дармові кошти обов’язково використають.

До речі, на те, що громади спрацюють і до кінця року таки використають виділені на них бюджетні кошти сподіваються і в адміністрації. Адже, інакше, мільйони повернуться у держбюджет, а громади залишаться без таких необхідних соціальних та комунальних благ.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Зірваний плакат посадив чоловіка на лаву підсудних

Ось цей плакат став причиною судової тяжби. На ньому зображені обличчя та імена Героїв Небесної ...