Хмельницьке сміття у центрі уваги

90 тисяч тонн сміття щороку. Таку масу відходів за 365 днів викидають у сміттєві баки хмельничани. Папір, скло, органіка – несортованими усі ці матеріали навалюють шар за шаром на полігоні твердих побутових відходів… І так уже з 1956 року – саме тоді відкрили наше звалище. Втім, експерти кажуть – такі терикони по всій Україні.

Сморід, птахи, летючі пакети – усе це неодмінні атрибути українського сміттєзвалища. Час задуматися над сортуванням відходів – так кількість непотребу вдасться зменшити. У Хмельницькому майже вполовину – 45% нашого сміття – органіка. ЇЇ у цивілізованому світі компостують. Скло, пластик, папір – відбирають. Решту переробляють у так зване РДФ паливо. Висококалорійний матеріал продають для металургії чи цементних заводів.

Та це не просто купівля-продаж. Аби сформувати РДФ потрібно добряче вкласти грошей. Так будівництво заводу у Трірі обійшлося у 20 мільйонів євро. Та, німецький експерт переконує, завод – дешевший, ніж сміттєзвалище.

І нам доведеться так само витрачатися. Переробити усе це сміття – не можна. Переробці підлягає хіба нові – чотирирічні відходи. Щоб не забруднювати території ще більше – треба будувати завод. А поки його нема – не сидіти, склавши руки.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Зірваний плакат посадив чоловіка на лаву підсудних

Ось цей плакат став причиною судової тяжби. На ньому зображені обличчя та імена Героїв Небесної ...