З піснею та протестом: батьки та учні просять владу не закривати єдину в районі музичну школу

Яна та Ліза мешкають у Олешині, а на музику ходять до Іванковець. В сусідньому селі функціонує частина районної музичної школи, котру нещодавно вирішили закрити. Дівчата не приховують, засмучені, адже, саме цей навчальний заклад став початком їх творчого успіху. Сьогодні у Хмельницькому на майдані, бо їхній фортепіанний дует має що втрачати.

В Іванковецькому відділенні районної музичної школи сьогодні навчається 67 учнів. Син пані Олени вже в 7-му класі. Куди тепер подіти дитину жінка, як і решта батьків, каже не знає.

Батьки кажуть, зважаючи на це, сьогодні зібрались на головному майдані області. Хочуть, щоб влада почула – як не їх, то хоча б спів та гру їхніх діток. Переконують, вони – неймовірно талановиті.

Пані Галина представляє батьківський колектив іншої частини районної музичної школи – вона з Давидковець. Її внучка – серед решти 43 дітей, котрі можуть попрощатися із музичною альма-матір’ю. Жінка каже, готові на все, аби цього не сталося.

До слова, гроші і стали основною причиною через яку закривають єдину в районі музичну школу. Сьогодні її просто нікому фінансувати. Адже одна частина навчального закладу – в ОТГ, інша – в районі. Раніше музшколу тримали у складчину. Тепер не можуть. В громади не це просто немає коштів.

На балансі ОТГ сьогодні 4 школи та 2 садочки – комунальні, зарплата техперсоналу, безкоштовне харчування для першачків – це все на плечах громади. Заробітків як таких немає, звідси і ситуація. Вихід із неї уже знайшли. Кажуть виходять з можливостей. І вчителям, і учням пропонують перейти у гуртки.

Займатися музикою, незважаючи закриття районної школи, матимуть змогу і діти з Давидковець. В райраді кажуть, вихід також уже знайшли.

Що ж стосується самої школи – як єдиного цілого, то її закриття – неминуче. Адже, витрачатись з районного бюджету на потреби ОТГ, переконують, не мають ні можливості, ні законних підстав.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Зірваний плакат посадив чоловіка на лаву підсудних

Ось цей плакат став причиною судової тяжби. На ньому зображені обличчя та імена Героїв Небесної ...