Громада Ярмолинець виступила проти функціонування сміттєпереробного підприємства на території селища

Середа, 05 квітня 2017, 17:38
«Ні – хімічній отруті»: громада Ярмолинець виступила проти функціонування сміттєпереробного підприємства.Люди зібралися, аби донести свою позицію – і владі, і власнику, не хочуть травитися викидами від переробки небезпечних відходів. І не дадуть заводу працювати. Власне «ні» у селищі закріпили офіційно – протоколом громадських слухань, одноголосно постановивши – підприємству не бути.
Ось ця установка, встановлена на Залізничній, 15 у Ярмолинцях стала причиною бунту серед жителів селища. Її встановили 2 роки тому. Хотіли запускати, утім, забули спитати людей – хочуть чи ні вони жити поблизу сміттєпереробного підприємства. Місцеві кажуть, робили все тишком-нишком.
Люди розповідають, коли довідалися про те, що у них під носом з’явиться сміттєпереробне підприємство почали бити на сполох. Досить довго їх не чули. Принаймні, влада від проблеми відхрещувалась.
 
Поки влада мовчала, власники підприємства зробили власний хід конем. Зрозумівши рішучий настрій місцевих, ініціювали проведення громадських слухань. Люди, правда, дій підприємців не оцінили.
Пані Зоя прийшла на громадські слухання, аби висловити своє рішуче «ні» запуску сміттєпереробного підприємства. Таких, як вона – тих, хто не хоче дихати викидами від утилізації небезпечних відходів, у Ярмолинцях – сотні. Любов Хоптяр про їх шкоду, каже, знає не з чуток.
Жодних викидів, принаймні тих, що несуть небезпеку для людського життя та здоров’я від підприємства і бути не може, переконував людей директор сміттєпереробного. Каже, цьому підтвердження – і дозволи, і перевірки. Більше того, тут функціонуватиме не потужний завод із утилізації відходів, а лише одна маленька лінія.
На яких підставах, правда, зрозуміти ніхто не може. Очільник селища каже, земельна ділянка, на якій збудувався ТОВ «Антарес 7», підприємству не належить. Вона – в оренді зовсім іншої юридичної особи. Якої саме не називає. Утім, додає. В її власності – приміщення, їх вона і передала «Антаресу». А, от, земля, - в оренді. А суборенди не було.
Представник власника земельної ділянки – депутат Хмельницької міської ради Сергій Болотніков, натомість переконував – підприємство має право працювати. Бо є і дозволи, і, навіть, благословення громади.
Сергій Болотніков додавав, у селищі вже проводились громадські слухання. Люди, щоправда про це, кажуть, нічого не знали.
Власне, незважаючи на всі суперечки, сучасні громадські слухання таки відбулися. Ярмолинчани одноголосно підтримали закриття сміттєпереробного підприємства і демонтаж встановленої лінії. Пан Болотніков пообіцяв дослухатися думки громади. А, от, поліція відкрила кримінальне провадження за фактом підробки документів.
Loading...

Новина дня

20 мільйонів на ремонт доріг З приходом тепла якість доріг міста хмельницького покращиться. Про це на брифінгу журналістам заявив міський голова. На поточний ремонт та усунення ямковості з міського бюджету виділено близько двадцяти мільйонів гривень. Окрім латання ям, деякі вулиці та провулки обласного центру зазнають капітального оновлення дорожнього полотна.

Ексклюзив

Програма "Спортцентр"
  Авторська програма Богдана Любиченка "Спортцентр". Випуск від 24-го квітня...
25.04.2017 13:19
Підсумковий випуск новин від 23 квітня
  Ледь не спалив власну дитину, у Хмельницькому презентували Європу та в краї відк...
25.04.2017 12:27
Тележурнал ”Поруч один одного”. Випуск 55
  
24.04.2017 11:50
Сердечні вітання
У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +. ...
24.04.2017 10:51