Громада Ярмолинець виступила проти функціонування сміттєпереробного підприємства на території селища

Середа, 05 квітня 2017, 17:38
«Ні – хімічній отруті»: громада Ярмолинець виступила проти функціонування сміттєпереробного підприємства.Люди зібралися, аби донести свою позицію – і владі, і власнику, не хочуть травитися викидами від переробки небезпечних відходів. І не дадуть заводу працювати. Власне «ні» у селищі закріпили офіційно – протоколом громадських слухань, одноголосно постановивши – підприємству не бути.
Ось ця установка, встановлена на Залізничній, 15 у Ярмолинцях стала причиною бунту серед жителів селища. Її встановили 2 роки тому. Хотіли запускати, утім, забули спитати людей – хочуть чи ні вони жити поблизу сміттєпереробного підприємства. Місцеві кажуть, робили все тишком-нишком.
Люди розповідають, коли довідалися про те, що у них під носом з’явиться сміттєпереробне підприємство почали бити на сполох. Досить довго їх не чули. Принаймні, влада від проблеми відхрещувалась.
 
Поки влада мовчала, власники підприємства зробили власний хід конем. Зрозумівши рішучий настрій місцевих, ініціювали проведення громадських слухань. Люди, правда, дій підприємців не оцінили.
Пані Зоя прийшла на громадські слухання, аби висловити своє рішуче «ні» запуску сміттєпереробного підприємства. Таких, як вона – тих, хто не хоче дихати викидами від утилізації небезпечних відходів, у Ярмолинцях – сотні. Любов Хоптяр про їх шкоду, каже, знає не з чуток.
Жодних викидів, принаймні тих, що несуть небезпеку для людського життя та здоров’я від підприємства і бути не може, переконував людей директор сміттєпереробного. Каже, цьому підтвердження – і дозволи, і перевірки. Більше того, тут функціонуватиме не потужний завод із утилізації відходів, а лише одна маленька лінія.
На яких підставах, правда, зрозуміти ніхто не може. Очільник селища каже, земельна ділянка, на якій збудувався ТОВ «Антарес 7», підприємству не належить. Вона – в оренді зовсім іншої юридичної особи. Якої саме не називає. Утім, додає. В її власності – приміщення, їх вона і передала «Антаресу». А, от, земля, - в оренді. А суборенди не було.
Представник власника земельної ділянки – депутат Хмельницької міської ради Сергій Болотніков, натомість переконував – підприємство має право працювати. Бо є і дозволи, і, навіть, благословення громади.
Сергій Болотніков додавав, у селищі вже проводились громадські слухання. Люди, щоправда про це, кажуть, нічого не знали.
Власне, незважаючи на всі суперечки, сучасні громадські слухання таки відбулися. Ярмолинчани одноголосно підтримали закриття сміттєпереробного підприємства і демонтаж встановленої лінії. Пан Болотніков пообіцяв дослухатися думки громади. А, от, поліція відкрила кримінальне провадження за фактом підробки документів.
Loading...

Новина дня

У Хмельницькому підбили підсумки форуму економічного розвитку Півмільйона гривень - саме стільки коштував форум економічного розвитку Хмельницького, який відбувся у квітні. Представники влади, підприємці та бізнесмени обговорювали під час заходу стратегію розвитку міста. Амбіції були величезні – 10 інвестиційних проектів, 3 дискусійні панелі та більше 5-ти сотень учасників.

Ексклюзив

Авторська програма Ганни Лернатович “В полі зору”
  Старокостянтинів у сміттєвому колапсі. ...
26.05.2017 18:13
Програма “Свят коло”
  Співають та танцюють юні таланти Віньковецького району.
26.05.2017 18:09
Сердечні вітання
У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +. ...
24.05.2017 13:36
Програма "Досить"
  Гості студії: народний депутат України, член політради політичної партії "УКРОП" Віталій Купрій; керівник Хмельницької ...
24.05.2017 11:37