Мистецька спільнота краю стурбована майбутньою освітньою реформою

Понеділок, 10 квітня 2017, 17:17
Не плюс, а мінус: мистецька спільнота краю стурбована майбутньою освітньою реформою. На їхню думку, прийнятий нещодавно у першому читанні законопроект «Про освіту», по-перше, нівелює саме призначення мистецьких шкіл, по-друге, зводить до мінімуму класичні канони та традиції викладання. Директори навчальних закладів певні, зміни потрібні, утім, не настільки радикальні. Для того, аби донести свою позицію «на верх», днями вони зібралися на засідання круглого столу.
Перше, що турбує освітян від мистецтва – пропозиція Мінкультури щодо перейменування навчальних закладів. Відповідно до законопроекту замість позашкільних спеціалізованих мистецьких шкіл в Україні мають з’явитися школи естетичного виховання. Така уніфікація, певні освітяни, дещо нівелює саме призначення навчальних закладів.
Турбує освітян іще одна пропозиція Мінкультури – щодо спрощення учбових планів. Переконані, зміни мають бути, утім, такі, які б не перекреслювали класичних канонів та традицій навчання.
 
Власне, аби якість освіти в дитячих мистецьких закладах не змінилася, їх керівники сформували ряд власних пропозицій– їх вже незабаром направлять до Міністерства культури. Поруч із тими, що безпосередньо стосуються законопроекту, додадуть іще одну – ту, що стосується децентралізації. Вона, кажуть, сьогодні суттєво б’є по дитячим закладам. Через брак коштів голови ОТГ частенько закривають музичні та художні школи. Аби по селах вони не зникли взагалі, даним питанням мають почати опікуватись на загальнодержавному рівні.
Loading...

Новина дня

20 мільйонів на ремонт доріг З приходом тепла якість доріг міста хмельницького покращиться. Про це на брифінгу журналістам заявив міський голова. На поточний ремонт та усунення ямковості з міського бюджету виділено близько двадцяти мільйонів гривень. Окрім латання ям, деякі вулиці та провулки обласного центру зазнають капітального оновлення дорожнього полотна.

Останні новини

12:29
Відгомін Чорнобиля: 31 рік по тому 26-го квітня 1986-го року світ сколихнула жахлива трагедія. На Чорнобильській АЕС стався в... 
11:36
Безпечне "Євробачення" контролюватимуть кінологи з Хмельниччини Митні кінологи з Хмельницьког... 
10:47
У хмельницькому ЦНАПі прийматимуть за іншим графіком Графік прийому громадян дещо змінився. ... 
09:59
Хмельницькі патрульні шукають свідків ДТП, що сталася на перехресті Старокостянтинівського шосе і Прибузької  
15:42
20 мільйонів на ремонт доріг З приходом тепла якість доріг міста хмельницького покращиться. Про це на брифінгу журналістам заяви... 
18:04
«Доступні ліки» доступні й хмельничанам З першого січня в Україні почалася медична реформа. Нововведення торкнулися... 
14:36
День поля з компанією "КЕРНЕЛ" - Спецрепортаж  
13:43
Хмельничан запрошують взяти участь у франківському Півмарафоні-2017 У програмі - забіги на різ... 

Ексклюзив

Програма "Спортцентр"
  Авторська програма Богдана Любиченка "Спортцентр". Випуск від 24-го квітня...
25.04.2017 13:19
Підсумковий випуск новин від 23 квітня
  Ледь не спалив власну дитину, у Хмельницькому презентували Європу та в краї відк...
25.04.2017 12:27
Тележурнал ”Поруч один одного”. Випуск 55
  
24.04.2017 11:50
Сердечні вітання
У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +. ...
24.04.2017 10:51