Мистецька спільнота краю стурбована майбутньою освітньою реформою

Понеділок, 10 квітня 2017, 17:17
Не плюс, а мінус: мистецька спільнота краю стурбована майбутньою освітньою реформою. На їхню думку, прийнятий нещодавно у першому читанні законопроект «Про освіту», по-перше, нівелює саме призначення мистецьких шкіл, по-друге, зводить до мінімуму класичні канони та традиції викладання. Директори навчальних закладів певні, зміни потрібні, утім, не настільки радикальні. Для того, аби донести свою позицію «на верх», днями вони зібралися на засідання круглого столу.
Перше, що турбує освітян від мистецтва – пропозиція Мінкультури щодо перейменування навчальних закладів. Відповідно до законопроекту замість позашкільних спеціалізованих мистецьких шкіл в Україні мають з’явитися школи естетичного виховання. Така уніфікація, певні освітяни, дещо нівелює саме призначення навчальних закладів.
Турбує освітян іще одна пропозиція Мінкультури – щодо спрощення учбових планів. Переконані, зміни мають бути, утім, такі, які б не перекреслювали класичних канонів та традицій навчання.
 
Власне, аби якість освіти в дитячих мистецьких закладах не змінилася, їх керівники сформували ряд власних пропозицій– їх вже незабаром направлять до Міністерства культури. Поруч із тими, що безпосередньо стосуються законопроекту, додадуть іще одну – ту, що стосується децентралізації. Вона, кажуть, сьогодні суттєво б’є по дитячим закладам. Через брак коштів голови ОТГ частенько закривають музичні та художні школи. Аби по селах вони не зникли взагалі, даним питанням мають почати опікуватись на загальнодержавному рівні.
Loading...

Новина дня

У парку Чекмана з’явився велопатруль Авто-, вело- та піші патрулі. У теплу пору патрульні міста працюють у посиленому режимі. Особливо, у місцях відпочинку та масового скупчення людей. Відтак, на літній період у парку у Чекмана з’явиться велопатруль. Згодом додасться ще один - піший. Не залишається без нагляду і міський пляж. У сезон купання тут працюватиме пляжний патруль.

Останні новини

14:15
На Хмельниччині 9-річний велосипедист втратив рівновагу і потрапив під “ЗІЛ” Хлопчик... 
12:58
У Шепетівці податківці припинили незаконну діяльність з продажу дизельного пального  
12:12
На Хмельниччині поліцейські затримали кримінальний дует, на рахунку якого близько 30 крадіжок та розбійний напад  
11:29
Голову Летичівської райради засудили за правопорушення, пов’язане з корупцією Чино... 
10:27
Хмельничанам покажуть виставку фотографій надзвичайних тваринок Презентує світлини відомий зе... 
14:50
У парку Чекмана з’явився велопатруль Авто-, вело- та піші патрулі. У теплу пору патрульні міста працюють у посиленому ... 
12:53
«Веселі старти» у спортивно - оздоровчому таборі «Олімп» 07 червня 2017 року обласний центр фізичного ... 
11:54
«Афера на мільйони»: прокурор звинуватила захисників базарниці в затягуванні процесу  

Ексклюзив

На Варті. Запис прямого ефіру від 8 червня
  Гість студії - речник управління поліції у м. Хмельницькому Роман Мартинюк...
09.06.2017 09:28
"Омріяним шляхом"
  
08.06.2017 18:07
Тележурнал “Відродження”. Випуск №63
  У новій формі до нових перемог.
08.06.2017 17:19
Сердечні вітання
У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +. ...
08.06.2017 09:54