Мистецька спільнота краю стурбована майбутньою освітньою реформою

Понеділок, 10 квітня 2017, 17:17
Не плюс, а мінус: мистецька спільнота краю стурбована майбутньою освітньою реформою. На їхню думку, прийнятий нещодавно у першому читанні законопроект «Про освіту», по-перше, нівелює саме призначення мистецьких шкіл, по-друге, зводить до мінімуму класичні канони та традиції викладання. Директори навчальних закладів певні, зміни потрібні, утім, не настільки радикальні. Для того, аби донести свою позицію «на верх», днями вони зібралися на засідання круглого столу.
Перше, що турбує освітян від мистецтва – пропозиція Мінкультури щодо перейменування навчальних закладів. Відповідно до законопроекту замість позашкільних спеціалізованих мистецьких шкіл в Україні мають з’явитися школи естетичного виховання. Така уніфікація, певні освітяни, дещо нівелює саме призначення навчальних закладів.
Турбує освітян іще одна пропозиція Мінкультури – щодо спрощення учбових планів. Переконані, зміни мають бути, утім, такі, які б не перекреслювали класичних канонів та традицій навчання.
 
Власне, аби якість освіти в дитячих мистецьких закладах не змінилася, їх керівники сформували ряд власних пропозицій– їх вже незабаром направлять до Міністерства культури. Поруч із тими, що безпосередньо стосуються законопроекту, додадуть іще одну – ту, що стосується децентралізації. Вона, кажуть, сьогодні суттєво б’є по дитячим закладам. Через брак коштів голови ОТГ частенько закривають музичні та художні школи. Аби по селах вони не зникли взагалі, даним питанням мають почати опікуватись на загальнодержавному рівні.
Loading...

Новина дня

У Віньківцях потруїли корів цианідом Масове вбивство: у Віньківцях потруїли корів цианідом. Станом на 18 травня від улюбленої трути радянських спецслужб там загинуло 96 тварин. Усі вони перебували у власності одного із місцевих господарств, котре займається розведенням племінної худоби. Його директор певен, зловмисники зазіхали на усе стадо, а це – 500 тварин, знищити яких завадив лише випадок.

Останні новини

18:29
У Віньківцях потруїли корів цианідом Масове вбивство: у Віньківцях потруїли корів цианідом. Станом на 18 травня від улю... 
18:15
Підготовча робота до сесії Підготовча робота. Депутати готуються до сесії обласної ради. Сформувати порядок денний та визначитис... 
17:24
Створення посібника для майбутніх лідерів До Хмельницького національного університету завітали представники студен... 
13:36
У Хмельницькому знов шукають школярку Хмельничанка пішла з дому ще 18 травня і досі не повернулася. ... 
12:39
Під час пожежі на Хмельниччині постраждав 9-річний хлопчик Горіла допоміжна споруда.... 
11:46
На День Героїв біля кінотеатру Шевченка виступатиме відомий рок-гурт 23 травня у Хмельницьк... 
10:48
Дворовий футбол 20 травня 2017 року Хмельницький обласний центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" провів фізкультурно–оздор... 
09:59
Хмельницькі регбісти повторили минулорічне досягнення Завершився чемпіонат України з регбі-7.... 

Ексклюзив

Тележурнал ”Поруч один одного” Випуск 59
  Випуск 59
19.05.2017 18:41
Програма “Свят коло”
  Співає Віньковецький край. Частина 2.
19.05.2017 18:09
Досить. Ефір від 17 травня
  Гість студії - директор Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів ХМР Олександр Чор...
18.05.2017 09:59
Сердечні вітання
У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +. ...
17.05.2017 10:51