Росія продовжує пропускати в Україну бойовиків і зброю - МЗС

Середа, 11 червня 2014, 15:59
Прикордонна служба ФСБ та інші органи Російської федерації продовжують сприяти незаконному переміщенню озброєних організованих формувань та бойовиків на територію України.

Про це йдеться у коментарі Департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України щодо порушення державного кордону з території Російської Федерації.

Як наголошується в документі, Міністерство закордонних справ України категорично засуджує факти грубого порушення Російською Федерацією режиму державного кордону, які не припиняються, попри всі законні вимоги міжнародного співтовариства та української влади.

У коментарі підкреслюється, що російська сторона вкотре порушує взяті на себе договірні зобов’язання: «Стаття 8 Угоди між Україною та РФ про співробітництво і взаємодію з прикордонних питань від 1994 року передбачає, зокрема, здійснення узгоджених заходів на державних кордонах для припинення тероризму, незаконного переміщення зброї та інших предметів контрабанди, незаконного в’їзду на території сторін і виїзду за їх межі».

Як зауважили в МЗС, 5 червня ц.р. Кабінет міністрів України прийняв рішення про тимчасове припинення руху через декілька пунктів пропуску: у Донецькій області - «Маринівка – Куйбишево»; в Луганській областях - «Новошахтинськ – Должанський», «Червонопартизанськ – Гуково», «Червона Могила – Гуково», «Новоборовці – Олексієво-Тузлівка», «Краснодарський – Донецьк», «Краснодарський – Нижній Швирьов», «Сєвєрний – Донецьк», про що, відповідно до двосторонніх угод, було повідомлено російську сторону.

«Неприховано ігноруючи свої зобов’язання та фактично спонсоруючи міжнародний тероризм, прикордонна служба ФСБ Російської Федерації не чинить жодних перешкод для злочинців і далі пропускає через кордон в напрямку України зброю та бойовиків», - заявили в МЗС додали: «Озвучене в медіа доручення Президента РФ Владіміра Путіна щодо посилення режиму охорони українсько-російського державного кордону, таким чином, залишається черговою декларацією».

Тому Україна вимагає від російської сторони припинити зухвале порушення всіх можливих норм міжнародного права та міждержавних відносин.

«Міжнародне співтовариство очікує від Російської Федерації не декларацій, а конкретних дій для створення належних умов з реалізації мирного плану врегулювання ситуації в східних областях нашої держави», - наголосили в МЗС.

УНІАН

Loading...

Новина дня

Попри батьківські протести, ЗОШ №6 очолить новий директор Говорили-балакали, сіли та й заплакали, або Слухати – не значить чути. Попри батьківські протести, що тривали щонайменше місяць, шосту школу таки очолить новий директор – Сергій Ткач. Чоловіка уже встигли два рази представити колективу – 25-го та 29-го липня. Наразі він, як і інші новопризначені керівники освітніх закладів міста, проходить навчання у педакадемії.

Ексклюзив

Програма ”Кльова рибалочка” з Анатолієм Вінскевичем. Випуск 11
29.07.2016 16:25
Програма "Досить"
Розслідування щодо будівництва на території хмельницької музичної школи №1...
28.07.2016 14:00
Момент Істини
Запис прямого ефіру від 26 липня. Гість студії - Хмельницький міський голова Олександр Симчишин...
27.07.2016 11:00
Спортцентр
Випуск від 25 липня
26.07.2016 09:21