Україна підписала угоду про асоціацію з Євросоюзом

П'ятниця, 27 червня 2014, 12:03
Президент України Петро Порошенко та керівники держав та урядів країн-членів Євросоюзу підписали другу частину угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.
У Брюсселі завершилася церемонія підписання другої - економічної - частини угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною, Грузією і Молдовою та Європейським союзом. Документ, що стосується України, підписали у п’ятницю, 27 червня, президент Петро Порошенко та глави урядів та держав з 28 країн-членів ЄС разом з керівництвом Єврокомісії та Європейської Ради.
Підписана частина є останньою в угоді й передбачає, передусім, створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Документ повністю набирає чинності після завершення процедури ратифікації документу кожною з держав-членів ЄС та Києвом. Деякі положення угоди, згідно з рішенням Європейської Ради, будуть діяти ще до цього. Зокрема, ідеться про зону вільної торгівлі, яка набере чинності, як очікують, уже з осені 2014 року після ратифікації документа українським парламентом.
Підписанню угоди передувала промова українського президента. Порошенко висловив сподівання на якнайшвидшу ратифікацію документу країнами-членами Євросоюзу. За його словами, Україна за останні місяці заплатила найбільшу ціну для того, аби європейські сподівання країни стали реальністю. Окрім того, Порошенко висловив упевненість у вступі України до ЄС, "коли вона буде до цього повністю готова", цитує українського президента агенція.
Як відомо, першу - політичну - частину угоди про асоціацію між Україною та ЄС було підписано 21 березня поточного року. Київ очікує, що в умовах асоціації буде прискорено процеси, пов'язані з виконанням плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС, що дасть українцям змогу перетинати кордон з країнами Євросоюзу без відповідних віз.
Окрім угоди з Україною, керівники урядів та держав ЄС підписали в Брюсселі схожі угоди про асоціацію також з Грузією та Республікою Молдова. Тбілісі на засіданні представляв прем’єр-міністр країни Іраклій Гарибашвілі, Кишинів - голова уряду Юрій Лянке. DW
Loading...

Новина дня

Попри батьківські протести, ЗОШ №6 очолить новий директор Говорили-балакали, сіли та й заплакали, або Слухати – не значить чути. Попри батьківські протести, що тривали щонайменше місяць, шосту школу таки очолить новий директор – Сергій Ткач. Чоловіка уже встигли два рази представити колективу – 25-го та 29-го липня. Наразі він, як і інші новопризначені керівники освітніх закладів міста, проходить навчання у педакадемії.

Ексклюзив

Програма ”Кльова рибалочка” з Анатолієм Вінскевичем. Випуск 11
29.07.2016 16:25
Програма "Досить"
Розслідування щодо будівництва на території хмельницької музичної школи №1...
28.07.2016 14:00
Момент Істини
Запис прямого ефіру від 26 липня. Гість студії - Хмельницький міський голова Олександр Симчишин...
27.07.2016 11:00
Спортцентр
Випуск від 25 липня
26.07.2016 09:21