На Хмельниччині вже збирають солодкі корені - переробку буряків аграрії розпочали на місяць раніше

Вівторок, 16 вересня 2014, 17:26
Економія блакитного палива змінила і рамки збору цукрових буряків. Цього року переробку сировини заводи розпочали ще у кінці серпня. Війна з Росією змушує аграріїв шукати нові шляхи збуту вирощеної продукції. Деякі напрацювання у цій галузі вже є - кажуть в адміністрації.
Цьогорічний намолот зернових подільські хлібороби очікують на рівні трьох мільйонів двохсот тисяч тон. Зараз область продовжує збирати кукурудзу та розпочала посів озимих культур. Щедрі врожаї не надто тішать господарів - збути вирощену продукцію через підступність Російської Федерації стало набагато складніше. Тож Хмельниччина шукає надійних партнерів для побудови нових торгових відносин.
Знову ж таки – через Росію цукрові буряки цього року раніше потрапляють на переробку - конвеєри на заводах запрацювали ще у кінці серпня. Зараз по області вже зібрано близько 30 відсотків площ солодких коренів. І хоча виробники дещо втрачають на цукристості, проте потрапити під газову залежність теж не хочуть.
Зараз в області на повну потужність працює 5 цукрових заводів, каже Володимир Кальніченко. Виробництва цукру очікується на рівні двохсот тисяч тонн, а це у два з половиною рази більше, ніж споживають подоляни. Завершити переробку солодких коренів на Хмельниччині планують до першого грудня.
Loading...

Новина дня

Попри батьківські протести, ЗОШ №6 очолить новий директор Говорили-балакали, сіли та й заплакали, або Слухати – не значить чути. Попри батьківські протести, що тривали щонайменше місяць, шосту школу таки очолить новий директор – Сергій Ткач. Чоловіка уже встигли два рази представити колективу – 25-го та 29-го липня. Наразі він, як і інші новопризначені керівники освітніх закладів міста, проходить навчання у педакадемії.

Ексклюзив

Програма ”Кльова рибалочка” з Анатолієм Вінскевичем. Випуск 11
29.07.2016 16:25
Програма "Досить"
Розслідування щодо будівництва на території хмельницької музичної школи №1...
28.07.2016 14:00
Момент Істини
Запис прямого ефіру від 26 липня. Гість студії - Хмельницький міський голова Олександр Симчишин...
27.07.2016 11:00
Спортцентр
Випуск від 25 липня
26.07.2016 09:21