Антимонопольний комітет: економічних підстав для подорожчання гречки немає

Четвер, 04 грудня 2014, 12:35
Ціни підвищує не виробник, а посередники і продавці.
Як повідомляє прес-служба Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, жодних економічних підстав для значного подорожчання гречаної крупи немає. Про це говорить дослідження, проведене відділенням щодо монополіста з виробництва гречки в області – ТОВ «Хмельницький зернопродукт». 
Так, за жовтень – листопад 2014 року відпускні ціни підприємства на крупу гречану становили від 7,20 грн до 8,50 грн за 1 кг. В цей період вироблено та відпущено споживачам України 594 тис. кг крупи гречаної при рентабельності 6-8 %. Разом з тим, спекулятивну ціну формують посередники та продавці крупи гречаної. 
Ажіотаж, який виник не лише у Хмельницькій області, щодо підвищення ціни на крупу гречану, носить психологічний, а не економічний характер. Дефіцит гречки та спекулятивний ріст цін на неї стався у Криму та Російській Федерації, де у цьому році був неврожай. В Україні, хоч і відбулося незначне зменшення посівних площ гречки у 2014 році, але за рахунок високої врожайності валовий збір в цілому дозволяє стовідсотково забезпечити населення цим продуктом харчування. 
«Закликаємо громадян не піддаватися панічним настроям та не діяти за принципом «якщо всі, скуповують, то й мені потрібно». Така поведінка лише на руку спекулянтам - чим більше купляють, тим вищою буде ціна на крупу», - йдеться у повідомленні. 
Нагадаємо, що ціна за кілограм гречки на центральному овочевом уринку становить 16 кг, фасована крупа у магазинах продається за 15-20 грн. за кг.
Газета "Є"
Loading...

Новина дня

Попри батьківські протести, ЗОШ №6 очолить новий директор Говорили-балакали, сіли та й заплакали, або Слухати – не значить чути. Попри батьківські протести, що тривали щонайменше місяць, шосту школу таки очолить новий директор – Сергій Ткач. Чоловіка уже встигли два рази представити колективу – 25-го та 29-го липня. Наразі він, як і інші новопризначені керівники освітніх закладів міста, проходить навчання у педакадемії.

Ексклюзив

Програма ”Кльова рибалочка” з Анатолієм Вінскевичем. Випуск 11
29.07.2016 16:25
Програма "Досить"
Розслідування щодо будівництва на території хмельницької музичної школи №1...
28.07.2016 14:00
Момент Істини
Запис прямого ефіру від 26 липня. Гість студії - Хмельницький міський голова Олександр Симчишин...
27.07.2016 11:00
Спортцентр
Випуск від 25 липня
26.07.2016 09:21