Обласний департамент АПК вишукує можливість, щоб восени стримати ціну на хліб

Четвер, 09 липня 2015, 12:04
Департамент агропромисловго розвитку Хмельницької ОДА вишукує можливість, щоб восени стримати ціну на хліб.

Про це повідомив заступник директора департаменту Вадим Конончук.

Він прогнозує подорожчання продовольчого зерна (наразі в області відпускається за 3100 грн/т), щонайменше, до 4200 грн/т через різкий стрибок ресурсів під час цьогорічної посівної кампанії.

“Якщо минулого року ціна продовольчого зерна становила близько 2400 грн/т і відповідно відпускна ціна борошна була 6 грн/кг, то не важко підрахувати, яка вартість буханця буде при ціні продовольчого зерна 4200 грн/т. Крім цього, Аграрний фонд цього року не має намірів виходити з інверанціями на ринок борошна”, – заявив Конончук.

Заступник директора департаменту пропонує хлібоприймальним підприємствам закупити зерно у міжмаркетинговий рік, коли ще остаточно не сформована на нього ціна. Це дасть можливість ближче до осені стабілізувати ціни на хлібопекарські вироби.

Інший напрямок із стабілізації передачає укладання тристоронніх угод між сільспвиробником, хлібопекарськми підприєством і Хмельницькою ОДА. Суть документа зводиться до того, щоб аграрій має притримати зібране проводомльче зерно по фіксованій ціні, а хлібопекар потім повинен викупити і випекти хліб, при цьому не збільшувати оптово-відпускну ціну в роздрібну мережу.

“Звісно, що найлегший варіант виділити кошти з обласного бюджету на закупівлю зерна і створити своєрідний регіональний резерв. Так минулого року поступила Дніпропетровська область. Поки для цього в бюджеті не забиті відповідні ресурси”, – зазначив Конончук.

Нині роздрібна ціна соціальних сортів хліба у Хмельницькому становить 7,5 грн за буханець.

У Хмельницькій області хліб нового урожаю може коштувати один долар.

НГП

Loading...

Новина дня

Попри батьківські протести, ЗОШ №6 очолить новий директор Говорили-балакали, сіли та й заплакали, або Слухати – не значить чути. Попри батьківські протести, що тривали щонайменше місяць, шосту школу таки очолить новий директор – Сергій Ткач. Чоловіка уже встигли два рази представити колективу – 25-го та 29-го липня. Наразі він, як і інші новопризначені керівники освітніх закладів міста, проходить навчання у педакадемії.

Ексклюзив

Програма ”Кльова рибалочка” з Анатолієм Вінскевичем. Випуск 11
29.07.2016 16:25
Програма "Досить"
Розслідування щодо будівництва на території хмельницької музичної школи №1...
28.07.2016 14:00
Момент Істини
Запис прямого ефіру від 26 липня. Гість студії - Хмельницький міський голова Олександр Симчишин...
27.07.2016 11:00
Спортцентр
Випуск від 25 липня
26.07.2016 09:21