Фестивалем "Чумацький шлях" у Меджибожі вшанували пам’ять Олександра Авагяна

Понеділок, 25 липня 2016, 11:05
Щорічний фестиваль авторської пісні "Чумацький шлях", присвячений пам’яті видатного археолога, спелеолога, поета і барда Олександра Авагяна (1944-1988) відбувся 23-24 липня 2016 р. в Державному історико-культурному заповіднику "Межибіж".
Цей фестиваль у 2012 році народився як данина пам’яті від друзів, учнів, послідовників неординарній людині - першому фаховому досліднику
археології Меджибізької фортеці, чиї роботи з вивчення підземних частин уніакльної пам’ятки досі є основою для подальших досліджень. І, за трагічним збігом обставин, саме у Меджибізькій фортеці увірвалося його яскраве життя.
Вшанувати згадку про Олександра Авагяна, сина двох народів, - українського та вірменського, - приїхали друзі і гості з багатьох країв України, від Дніпропетровщини, Запоріжжя і Києва до карпатської Верховини. Національний колорит фестивалю був створений співорганізаторами з Спілки вірмен України та вірменського Товариства культурних зв’язків AOKS-Україна, голова якого Олена Оганесян є авторкою ідеї фестивалю.
Учасники фестивалю зі сцени ділилися спогадами про Олександра - про спільну роботу в археологічних експедиціях, спільні знахідки у підземеллях та печерах, про його поетичну та пісенну творчість, про невтомну вигадливість і уміння творити, які гуртували навколо ньогопідлітків, надавали йому авторитету лідера та вихователя.
Директор Державного історико-культурного заповідника "Межибіж" Олег Погорілець: "Ми згадуємо людину, яка частину свого життя, а зрештою й все життя залишила у Меджибізькій фортеці. Кожен його пам’ятає по своєму - я пам’ятаю Олександра як великого археолога, шукача пригод, велику людину, що залишала слід в душі кожного, хто спілкувався з ним хоча б раз. Наші щорічні зустрічі - це й є саме та пам’ять, що творить сьогодні історію. Але поки що бракує одного: книги про Олександра Авагяна, час для якої настав. Ми дозріли до того, щоб зібрати спогади про Олександра воєдино".
Учасниками фестивалю прийнято рішення розпочати роботу над книгою, присвяченою сину двох народів, досліднику та поету Олександру Беніаміновичу Авагяну. А ще пам’яткою видатному досліднику Меджибізької фортеці є дуб, який кілька років тому виріс на місці його загибелі.
Київські друзі цього разу привезли до Меджибожа жменю землі з могили Олександра, щоб символічно поєднати деревце з пам’яттю видатної людини.
Loading...

Новина дня

Постраждалі від граду люди перекривають дахи заново 17 липня на Хмельниччині пройшов сильний дощ із градом. Негода наробила багато шкоди у 20 населених пунктах Городоцького, Чемеровецького, Хмельницького, Красилівського, Старокостянтинівського та Ярмолинецького районів області. Вибиті вікна та пошкоджені дахи будинків, повалені дерева та побиті авто.

Ексклюзив

Момент Істини
Запис прямого ефіру від 26 липня. Гість студії - Хмельницький міський голова Олександр Симчишин...
27.07.2016 11:00
Спортцентр
Випуск від 25 липня
26.07.2016 09:21
Підсумковий випуск новин від 24 липня
Град як яйце, чистки в освіті та хмельничани на олімпіаді. Те, чим жила хмельниччин...
25.07.2016 09:27
Момент Істини
Гість студії - Дмитро Йовдій
22.07.2016 10:13