На Хмельниччині понад 3 мільйони гривень «віддали» на ліквідацію наслідків стихії

П'ятниця, 29 липня 2016, 16:58
Сильна злива та пориву вітру пошкодили будинки у шести районах області.
Наслідки негоди на Хмельниччині досі ліквідовують, тривають ремонтні роботи. Аби допомогти постраждалим, з бюджетів районів, міст і сіл уже виділили понад 3 мільйони гривень, однак ця сума покриває далеко не всі витрати, хоча долучаються і благодійники.
Найбільше збитків зазнала Городоччина. Побиті дахи та вікна у приватних будинках, адміністративних будівлях, будинках культури, ФАПах, дитячому садочку, школах, бібліотеках.
«Внаслідок ускладнення погодніх умов та стихії постраждали 13 населених пунктів Городоцького району. Згідно обстежень проведених місцевими комісіями, у зазначених населених пунктах пошкоджено покрівлі 2936 житлових будинків, 11 закладів охорони здоров’я, 2 заклади освіти, 8 об’єктів сфери культури та 4 об'єкти комунальної власності», - повідомляюють у Городоцькій РДА.
На ліквідацію наслідків стихії на позачергових сесіях міської ради і Городоцької районної ради виділили відповідно 500 000 гривень та 600 000 гривень. Окрім того, з матеріального резерву району надали 1014 листків шиферу та 62 кілограмів цвяхів.
На Красилівщині від стихій постраждало п'ять сіл - Кузьмин, Радісне, Мовчани, Михайлівці та Слобідка-Красилівська. Град пошкодив покрівлі 810 будинків, 3 шкіл, 2 ФАПів, 2 клубів, 1 будинку культури і дитячого садочка. У райдержадміністрації кажуть, що загалом для ліквідації наслідків стихії потрібно було більше 10 тисяч шиферин.
«Районна рада виділила близько 200 тисяч гривень на ліквідацію наслідків стихії. Також збільшили фінансування комплексної програми соціального захисту населення "Турбота" (на надання матеріальної допомоги жителям району), ще 55 тисяч гривень виділили на ремонт школи і ФАПів. Все з районного бюджету. Дуже допомагають місцеві благодійники. Зараз активно тривають ремонтні роботи. У Михайлівцях школу вже відремонтували»,- повідомляють у райдержадмінстрації.
Трохи менше, 352 домогосподарства, негода пошкодила у Ярмолинецькому районі.
“Від граду, який пройшов 17 липня, постраждали мешканці двох населених пунктів – Москалівка (210 домогосподарств) та Коритна (142). У Монастирку в школі побито 54 лиски шиферу, а в садочку – 14. Кошти виділяли із бюджету сільської рад, а це 200 тисяч гривень, ще 200 надійшло від районної ради”, - повідомляє про це повідомив заступник голови РДА Володимир Байталюк.
Голова Чемеровецької РДА Олег Батюк розповідає, що на території, якою він керує, постраждалих не багато. За його словами в селі Жердя град пошкодив 320 дворів.
«Там роботи проводяться за рахунок місцевих інвесторів. Також із сільської ради виділили 30 тисяч гривень для ремонту помешкань незахищених верств населення, ще 70 тисяч гривень нададуть для них із бюджету району. Це питання розглянуть на наступній сесії. Загалом там треба було близько 6400 тисяч листків шиферу. Наразі вже аж такої проблеми на Чемеровеччині не має», - додає голова.
Чотирьох населених пунктів торкнулась негода у Старокостянтинівському районі. Це села Пашківці, Григорівка, Воронківці, Раштівка.
«На Старокостянтинівщині постраждало 280 домогосподарств, - розповідає завідувач сектором цивільного захисту населення, житлово-комунального господарства Сергій Мартиненко. - Окрім того, пошкоджено покрівлю дахів у двох навчальних закладах – Григоровській і Воронківецькій школах. В останній був зруйнований увесь дах. Зараз там проводять ремонтні роботи. Повністю перекривають металопрофілем. Планується 4 серпня на сесії районної ради виділити 800 тисяч гривень на реконструкцію цієї школи. В Григорівці сільська рада виділила 190 тисяч гривень для постраждалих, школу там вже відремонтували».
У Хмельницькому районі пошкоджено 27 будинків у селах Рижулинці та Кудринці. За словами завідувача сектору з питань цивільного захисту населення адміністрації Анатолія Денисюка, стихія пошкодила школу у Кудринцях.
“Для малозабезпечених верств населення виділили 326 тисяч гривень. Загалом районна рада і адміністрація виділи 526 тисяч гривень, які спрямували і на Гвардійську територіальну громаду”.
Нагадаємо, що увечері 17 липня на Хмельниччині пройшла злива із сильним вітром та градом. Як повідомили в прес-службі ДСНС області, на території 20 населених пунктів Городоцького, Чемеровецького, Хмельницького, Красилівського, Старокостянтинівського та Ярмолинецького районів град вибив вікна та пошкодив покрівлі будинків.
Є
Loading...

Новина дня

Руйнувати - не будувати. У Хмельницькому після ремонту підземних мереж дорогу забувають асфальтувати На гарячу лінію нашого телеканалу звернулася жителька будинку з вулиці Коцюбинського – жінка втомилася чекати поки ті, хто дорогу розрив, наміряться її довести до ладу.

Ексклюзив

Програма "Спортцентр"
  Випуск від 01 серпня
02.08.2016 09:56
Підсумковий випуск новини від 31 липня
  Кому нагорода – кому труна, посадовців змусили декларувати майно та великий футбо...
01.08.2016 12:44
Сердечні вітання
У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +. ...
01.08.2016 09:42
Програма ”Кльова рибалочка” з Анатолієм Вінскевичем. Випуск 11
29.07.2016 16:25