Тисяча гривень: зручність чи стимул тіньової економіки

П'ятниця, 03 березня 2017, 17:36
Удар по дрібних монетах. В Україні з’явиться купюра номіналом у тисячу гривень. Принаймні, у Нацбанку вважають оптимальним її введення. Презентувати нову банкноту мали у лютому, втім і до нині її вигляд для українців – таємниця. Точно відомо, що купюра у тисячу гривень стане ударом по білих монетах. Виробництво однієї та двох копійок – дороговартісне, а при тисячогривневій банкноті їх роль зводиться нанівець.
Пантелеймон Куліш, Степан Бандера чи хтось інший – обличчя купюри номіналом у тисячу гривень досі невідоме. Про введення нової банкноти у Нацбанку говорити ще минулого року, презентувати - у лютому цього, втім і до нині її вигляд для українців – таємниця. Та попри це, незабаром до сотні, двох та п’яти сотень українських гривень приєднається і тисяча. Її введення у Нацбанку вважають оптимальним.
 
Купюра у тисячу гривень стане ударом по білих монетах. Виробництво однієї та двох копійок – дороговартісне, а при банкноті номіналом у тисячу гривень їх роль зводиться нанівець. Відтак, переконані експерти, дрібні монети взагалі потрібно вивести з грошового обігу.
Насправді, думки експертів щодо введення нової купюри розділилися. Одні вважають, що це стимулюватиме тіньовий сектор економіки та сприятиме інфляції, інші вбачають тільки зручність як для економіки, так і для населення.
Звісно, нині то не на часі, але передбачається, що після тисячі гривень в Україні може з’явитися банкнота номіналом у дві тисячі. Як-не-як, і вона перебуватиме у межах ста доларів. Втім, переконані експерти, все таки краще робити ставку на безготівкові розрахунки.
Loading...

Новина дня

У парку Чекмана з’явився велопатруль Авто-, вело- та піші патрулі. У теплу пору патрульні міста працюють у посиленому режимі. Особливо, у місцях відпочинку та масового скупчення людей. Відтак, на літній період у парку у Чекмана з’явиться велопатруль. Згодом додасться ще один - піший. Не залишається без нагляду і міський пляж. У сезон купання тут працюватиме пляжний патруль.

Останні новини

14:15
На Хмельниччині 9-річний велосипедист втратив рівновагу і потрапив під “ЗІЛ” Хлопчик... 
12:58
У Шепетівці податківці припинили незаконну діяльність з продажу дизельного пального  
12:12
На Хмельниччині поліцейські затримали кримінальний дует, на рахунку якого близько 30 крадіжок та розбійний напад  
11:29
Голову Летичівської райради засудили за правопорушення, пов’язане з корупцією Чино... 
10:27
Хмельничанам покажуть виставку фотографій надзвичайних тваринок Презентує світлини відомий зе... 
14:50
У парку Чекмана з’явився велопатруль Авто-, вело- та піші патрулі. У теплу пору патрульні міста працюють у посиленому ... 
12:53
«Веселі старти» у спортивно - оздоровчому таборі «Олімп» 07 червня 2017 року обласний центр фізичного ... 
11:54
«Афера на мільйони»: прокурор звинуватила захисників базарниці в затягуванні процесу  

Ексклюзив

На Варті. Запис прямого ефіру від 8 червня
  Гість студії - речник управління поліції у м. Хмельницькому Роман Мартинюк...
09.06.2017 09:28
"Омріяним шляхом"
  
08.06.2017 18:07
Тележурнал “Відродження”. Випуск №63
  У новій формі до нових перемог.
08.06.2017 17:19
Сердечні вітання
У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +. ...
08.06.2017 09:54