Інвалідність живе у суспільстві, а не в особі… У Хмельницькому стартував проект «Захист прав осіб з інвалідністю»

Недолугі рампи, однобокі пішохідні переходи та постійно зайняті їхні паркомісця. З цими проблемами особи з інвалідністю стикаються ледь не щодня. Так, якщо для здорової людини, поганий пандус або взагалі його відсутність – дрібниці, то для таких осіб – навпаки. Та ж ситуація з однобокими пішохідними переходами.

А ще є неабияка проблема з паркомісцями для людей з інвалідністю. Ці місця фактично завжди зайняті, щоправда не тими.

По суті, це – місця ближче до входів. Якщо для здорової людини припаркуватися за 100 чи 200 метрів від дверей – не проблема, то для осіб з інвалідністю та сама стометрівка – практично марафон. А ось покарати героїв парковки взялися законодавці. Так, віднедавна штраф за зайняття чужого місця виріс з двох з половиною сотень до 1700 гривень. Щоправда, нарікають люди з інвалідністю, навіть такі зміни не приносять бажаного результату. Єдине, що залишається, – достукатися до свідомості водіїв.

Фактично, живе інвалідність у суспільстві, а не в особі… Тому, аби обговорити проблеми людей з інвалідністю та знайти шляхи їх вирішення, у Хмельницькому провели круглий стіл. Разом з тим, запустили проект «Захист прав осіб з інвалідністю». Ініціювали старт патрульні поліцейські міста. Тутешня юстиція, управління із забезпечення прав людини, автолюбителі, та, власне, самі особи з інвалідністю – підтримали. Втілювати задумане взялися практично одразу.

Є ще у планах червоне освітлення нерегульованих пішохідних переходів, розширення та фарбування у синій колір паркомісць для осіб з інвалідністю та навіть клопотання про зміну дорожньої розмітки на Зарічанській.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Новоушицький ЦНАП за якістю послуг не поступається хмельницькому

Просторі та світлі приміщення, кваліфікований персонал, зручне розташування. Сервісний центр Новоушицької громади відкрив свої двері ...