ВІЛ – невидимий: учням ПТУ Хмельницького показали як жити з ВІЛ/СНІДом

ВІЛ – невидимий: пройди тест на ВІЛ і дізнайся про свій статус – саме під таким гаслом цьогоріч провели Всесвітній день боротьби з ВІЛ-інфекцією та український – солідарності з ВІЛ-позитивними людьми. Загальнонаціональна мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом традиційно взялася за навчання молодого покоління.

З молоддю організатори акції працюють не один рік. Кажуть, пояснити сучасному поколінню – що таке ВІЛ, навчити його толерантного ставлення людей, котрі живуть із цією хворобою зовсім не складно. Адже, про ВІЛ/СНІД молоді люди інколи знають навіть більше, аніж їм розповідають лектори. Першокурсник Дмитро, до прикладу, каже – під час лекції для себе нічого нового не дізнався, вразив фільм, котрий у рамках заходу продемонстрували учням.

На сьогодні в області з діагнозом ВІЛ живе близько двох з половиною тисяч людей, із них 1300 отримують лікування і живуть нормальним та повноцінним життям, котре можна мати, навіть із позитивним статусом. Основне, що потрібно зробити – вчасно виявити недуг. Для того, аби не шукати місце, у Всеукраїнській мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД навіть вигадали мобільний додаток.

Із трьох можливих шляхів зараження – від матері до дитини, через кров чи статевим шляхом, в Україні сьогодні домінує останній. Тому, якщо сумніваєтесь у партнері, не соромтеся завітати до обласного відділення Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД. Тут раді бачити кожного, хто готовий знати.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Новоушицький ЦНАП за якістю послуг не поступається хмельницькому

Просторі та світлі приміщення, кваліфікований персонал, зручне розташування. Сервісний центр Новоушицької громади відкрив свої двері ...