ВІЛ – невидимий: учням ПТУ Хмельницького показали як жити з ВІЛ/СНІДом

ВІЛ – невидимий: пройди тест на ВІЛ і дізнайся про свій статус – саме під таким гаслом цьогоріч провели Всесвітній день боротьби з ВІЛ-інфекцією та український – солідарності з ВІЛ-позитивними людьми. Загальнонаціональна мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом традиційно взялася за навчання молодого покоління.

З молоддю організатори акції працюють не один рік. Кажуть, пояснити сучасному поколінню – що таке ВІЛ, навчити його толерантного ставлення людей, котрі живуть із цією хворобою зовсім не складно. Адже, про ВІЛ/СНІД молоді люди інколи знають навіть більше, аніж їм розповідають лектори. Першокурсник Дмитро, до прикладу, каже – під час лекції для себе нічого нового не дізнався, вразив фільм, котрий у рамках заходу продемонстрували учням.

На сьогодні в області з діагнозом ВІЛ живе близько двох з половиною тисяч людей, із них 1300 отримують лікування і живуть нормальним та повноцінним життям, котре можна мати, навіть із позитивним статусом. Основне, що потрібно зробити – вчасно виявити недуг. Для того, аби не шукати місце, у Всеукраїнській мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД навіть вигадали мобільний додаток.

Із трьох можливих шляхів зараження – від матері до дитини, через кров чи статевим шляхом, в Україні сьогодні домінує останній. Тому, якщо сумніваєтесь у партнері, не соромтеся завітати до обласного відділення Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД. Тут раді бачити кожного, хто готовий знати.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

В Хмельницькому узгоджували проект обласного бюджету

Усі галузі отримали хоч не значне, але збільшення коштів. Найбільше отримала соціальна сфера. Відповідно головна ...