Новий проект у медицині – реформа протитуберкульозної допомоги населенню

Україна займає перше місце у світі за кількістю хворих на мультирезистентний  туберкульоз.  Щодня  від цієї недуги в нашій державі помирає 11 людей.   Основними причинами такої  статистики є невчасне звернення до лікаря. Крім того, як говорять фахівці, розповсюдженню сприяє й надмірна госпіталізація. Адже пацієнт , який лікується   в спеціалізованому  закладі   може захворіти знову.   Відтак  у МОЗі  розробили стратегію реформування протитуберкульозної медичної допомоги, переймаючи досвід країн ЄС.  Її вже почали впроваджувати на Хмельниччині.

Відтепер, згідно цих протоколів хворих на туберкульоз лікуватимуть на первинній ланці.  Пацієнтів  з легкою формою  скеровуватимуть   до сімейних лікарів.

В свою чергу це допоможе запобігти розповсюдженню захворювання в середині спеціалізованих закладів, додають  експерти.  Проте з іншого боку, лікарі первинки щодня наражатимуть себе на небезпеку. Аби медики погодились працювати з такими хворими, у МОЗі пропонують ввести так звані бонуси, тобто виплати за кожного такого пацієнта.

Що ж стосується спеціалізованих закладів, то вони будуть реформовані у 2020 році.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Як у Хмельницькому працевлаштовують атовців?

За майже п’ять років війни на сході Україна отримала тисячі сучасних героїв. Частина з них ...