Як Купала хмельничани святкували?

Це – театралізоване дійство «Магічна ніч на Івана Купала». Воно- частина цілого комплексу розваг, які для містян підготувала міська рада. Усі вони несуть у собі східнослов’янські язичницькі традиції й обряди. І, хоч Україна переважно християнська, та про давні звичаї й вірування,хмельничани знають змалечку.

Дорослі хмельничани у це не надто вірять, бо ж течія все рівно принесе вінки до дамби. Та у святкуванні охоче беруть участь. Вікторія, до прикладу, зізнається востаннє святкувала Купала ще у літньому таборі, більше як десять років тому.

Цього, до речі навчали – перед початком театралізованого дійства проводили майстер-класи із вінкоплетіння і аквагриму. Не обійшлося і без традиційного багаття, через яке плигали усі охочі.

Палити вогнища і стрибати через них, водити хороводи, плести вінки, шукати «цвіт папороті» – стародавні традиції святкування Купайла. Хмельничани тепер до них додали і гастрономічні звичаї – готували на фуд-кортах їжу на грилях. Навіть без солі і олії – смачно і корисно.

І буде смачно…Всього ж участь у гастросвяткуванні взяли більш як два десятки рестораторів. Представники управління торгівлі кажуть їхня кількість щоразу збільшується – у Хмельницькому формується культура вуличної їжі.

І вже традиційно під час святкувань від алкоголю відмовилися.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Новоушицький ЦНАП за якістю послуг не поступається хмельницькому

Просторі та світлі приміщення, кваліфікований персонал, зручне розташування. Сервісний центр Новоушицької громади відкрив свої двері ...