Громади не поспішають освоювати кошти на децентралізацію
Четвер, 22 грудня 2016, 18:02
Інвестиційні проекти на розвиток громад – як в області реалізовується реформа з децентралізації.
Дві третини коштів під кінець року використали територіальні громади на власний розвиток. Подекуди неосвоєність коштів становить менше 50 відсотків. Проте фахівці з децентралізації кажуть, що за тиждень ситуація зміниться, адже чимало фінансових звітів буде оприлюднено саме в останні дні року.
Децентралізація у дії. Близько двох третин усіх виділених на реформу коштів знайшли своє застосування. Однак частина фінансування комунальних об’єктів і досі залишається під питанням. Під кінець року тисячі державних гривень можуть просто не дійти на потрібні рахунки. Проте в Офісі реформ запевняють – за тиждень до кінця року відсоток використання зміниться.
Більше 50 відсотків коштів, виділених на децентралізацію, освоєно громадами. За час фінансування інвестиційних проектів в області створили ряд робочих місць.
Однак, не всі громади поспішають знаходити застосування державним грошам. Наприклад, Маківська тергромада освоїла лише три відсотки від запланованого.
У зв’язку з прийняттям Закону про Державний бюджет, обласний кошторис теж зазнає змін. Адже мінімальна зарплата у 3200 гривень змінює розрахунки у видатках та надходженнях. За інформацією Департаменту фінансів, половина працівників області отримуватимуть мінімальні заробітні плати. А от надходження від податку на прибуток скоротяться з 5 до 3 відсотків.
За останні роки збільшилися обсяги сільськогосподарської продукції в області. 74 відсотки виробництва молока припадає саме на приватний сектор. Однак, селян та дрібних фермерів хвилює ціна за продукцію. Підсобне господарство – чи не єдине джерело доходу людей у сільській місцевості. Плата за орендовані паї в області за останній рік суттєво збільшилася, кажуть в департаменті АПК.
Тож посадовці підводять підсумки поточного року та готуються до сесії 23 грудня, на якій заплановане прийняття обласного бюджету.
Loading...