Славутчина – туристично привабливий регіон, констатує обласна комісії інфраструктури та туризму

Понеділок, 12 серпня 2013, 13:59
Чи не вперше виїзна група обласного управління інфраструктури та туризму отримала більше позитивних вражень від перевірки району, ніж негативних.
Славутський район став третім за ліком, де побувала комісія, і якщо після попередніх візитів висновки роботи рясніли критикою доріг, облаштуванням зупинок та роботою залізничних та автовокзалів, то тут про це майже не говорили. Більше того – фахівці управління разом з нашими журналістами більше уваги приділили відвідуванню об’єктів соціальної та культурної сфери.
Автовокзал у Славуті здійснює в основному приміські перевезення пасажирів, яких тут в середньому буває 180 рейсів в день. Рух транспорту стабільний, хоча без перевантажень не обходиться. Щоправда надмірна кількість пасажирів спостерігається лише в обідній період. Єдине, на що скаржаться люди – не завжди можна отримати пільгові квитки.
 
Керівництво вокзалу пояснює це двома причинами – перевізники неохоче беруть пільговиків, бо держава їм за це не перераховує відшкодувань, або люди користуються транзитними автобусами міжобласного значення.
З благоустроєм усе також в нормі, причому не лише на авто, але й на залізничному вокзалі. Якщо у туристів перше враження складається позитивне, то його не зіпсує і сам візит у місто. Щороку ремонтуються дороги, зокрема у 2013 міська влада вирішила реконструювати транзитну вулицю Ярослава Мудрого. Тепер водії мають можливість не лише уникнути заторів у центрі Славути, а й на понад 5 кілометрів скоротити відстань руху.
Про історію самого міста приїжджі можуть дізнатись відвідавши музей, який, до слова, було відкрито ще у 19 столітті. Хоча, кажуть у закладі, чимало й корінних жителів часто є відвідувачами музею.
Щодо більш конкретнішого розвитку туризму, то в міській раді погоджуються з важливістю цієї галузі, бо це не лише збільшить притік людей з інших населених пунктів Хмельницької області, а й з інших регіонів і навіть країн. А це у свою чергу додаткові надходження до міського бюджету. Проте аби зробити Славуту центром туризму необхідно це питання розглядати у комплексі розвитку й інших міст.
А поки що Славутою пишаються її жителі, кажуть що такого благоустрою у інших районних центрах знайти важко.
Не лише районним центром, але й взагалі районом може пишатись Славутчина. Наприклад село Крупець відоме на всю область в першу чергу своїм оздоровчим табором, а також озерами, на яких полюбляють відпочивати чимало хмельничан.
Також у Крупці є НВК, де навчаються 172 учні, повноцінний дитячий садок та амбулаторія сімейної медицини. Такий медичний заклад є і в Старому Кривині, він обслуговує не лише цей населений пункт, але й прилеглі. Лікарі кажуть, що їх в першу чергу тішить народжуваність і той факт, що в амбулаторії можуть прийняти породіль.
Також у Старому Кривині є поштове відділення, яке вже зараз виконує функції з надання адміністративних послуг, поки окремого ЦНАПу у селі не з’явилося.
І ще одне село Славутського району, яке дійсно розвивається – Малий Скнит. У травні тут було розпочато газифікацію, яку до кінця цього року планують завершити. Тут також є навчальний заклад, який, каже сільський голова, пишається не лише теперішніми, але й колишніми випускниками.
Попри загалом позитивну картину комісія обласного управління інфраструктури кілька претензій таки знайшла (власне, для того й їхали), проте в порівнянні з іншими районами вони виглядають не суттєвими.

Новина дня

Золота пора брудних передвиборчих схем - стартувала! Одні кандидати звітують людям про зроблене, інші роблять усе, аби заплямувати своїх опонентів. А ще є громадськість, котра намагається зрозуміти хто є хто. Головне, що людям вдається відрізнити правду від брехні.

Останні новини

14:24
На базі спецпідрозділу «Богдан» бійці влаштували для учнів урок мужності На базі спецпід... 
13:41
Хмельничан та гостей міста запрошують на творчий вечір Оксани Радушинської «Не слова» ... 
11:49
До 10 жовтня 2014 року 100% військовослужбовців будуть забезпечені «по зимі» За період з квітня... 
11:39
Для хмельничан закупили курей з Чехії на понад 7 мільйонів гривень Фермери Хмельницької області ... 
11:17
Про найкращих хмельницьких митців видали книжку У місті надрукували довідник лауреатів премії імені Богдана Х... 
10:49
Хмельницькі міліціонери відбувають в зону АТО Чергова партія правоохоронців Хмельницької області відправляється... 
10:30
Хто йде на вибори від Хмельницького На одномандатних виборчих округах №187 та №188, до яких входить Хмельницький, у Центр... 
10:04
Хмельницьку область можуть поділити на нові райони Це станеться, якщо втілять у життя реформу децентралізац... 

Ексклюзив

Дерибан землі - нажива для чиновників
  Земельні оборудки кандидата
30.09.2014 17:02
Спортцентр
  Авторська програма Богдана Любиченка про спорт
30.09.2014 10:05
Позиція
  Лідер політичної партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко про вибори...
26.09.2014 18:51
Позиція
Командир групи інформаційної війни батальйону "Донбас" Павло Кишкар про війну і вибори...
26.09.2014 11:46