Славутчина – туристично привабливий регіон, констатує обласна комісії інфраструктури та туризму

Понеділок, 12 серпня 2013, 13:59
Чи не вперше виїзна група обласного управління інфраструктури та туризму отримала більше позитивних вражень від перевірки району, ніж негативних.
Славутський район став третім за ліком, де побувала комісія, і якщо після попередніх візитів висновки роботи рясніли критикою доріг, облаштуванням зупинок та роботою залізничних та автовокзалів, то тут про це майже не говорили. Більше того – фахівці управління разом з нашими журналістами більше уваги приділили відвідуванню об’єктів соціальної та культурної сфери.
Автовокзал у Славуті здійснює в основному приміські перевезення пасажирів, яких тут в середньому буває 180 рейсів в день. Рух транспорту стабільний, хоча без перевантажень не обходиться. Щоправда надмірна кількість пасажирів спостерігається лише в обідній період. Єдине, на що скаржаться люди – не завжди можна отримати пільгові квитки.
 
Керівництво вокзалу пояснює це двома причинами – перевізники неохоче беруть пільговиків, бо держава їм за це не перераховує відшкодувань, або люди користуються транзитними автобусами міжобласного значення.
З благоустроєм усе також в нормі, причому не лише на авто, але й на залізничному вокзалі. Якщо у туристів перше враження складається позитивне, то його не зіпсує і сам візит у місто. Щороку ремонтуються дороги, зокрема у 2013 міська влада вирішила реконструювати транзитну вулицю Ярослава Мудрого. Тепер водії мають можливість не лише уникнути заторів у центрі Славути, а й на понад 5 кілометрів скоротити відстань руху.
Про історію самого міста приїжджі можуть дізнатись відвідавши музей, який, до слова, було відкрито ще у 19 столітті. Хоча, кажуть у закладі, чимало й корінних жителів часто є відвідувачами музею.
Щодо більш конкретнішого розвитку туризму, то в міській раді погоджуються з важливістю цієї галузі, бо це не лише збільшить притік людей з інших населених пунктів Хмельницької області, а й з інших регіонів і навіть країн. А це у свою чергу додаткові надходження до міського бюджету. Проте аби зробити Славуту центром туризму необхідно це питання розглядати у комплексі розвитку й інших міст.
А поки що Славутою пишаються її жителі, кажуть що такого благоустрою у інших районних центрах знайти важко.
Не лише районним центром, але й взагалі районом може пишатись Славутчина. Наприклад село Крупець відоме на всю область в першу чергу своїм оздоровчим табором, а також озерами, на яких полюбляють відпочивати чимало хмельничан.
Також у Крупці є НВК, де навчаються 172 учні, повноцінний дитячий садок та амбулаторія сімейної медицини. Такий медичний заклад є і в Старому Кривині, він обслуговує не лише цей населений пункт, але й прилеглі. Лікарі кажуть, що їх в першу чергу тішить народжуваність і той факт, що в амбулаторії можуть прийняти породіль.
Також у Старому Кривині є поштове відділення, яке вже зараз виконує функції з надання адміністративних послуг, поки окремого ЦНАПу у селі не з’явилося.
І ще одне село Славутського району, яке дійсно розвивається – Малий Скнит. У травні тут було розпочато газифікацію, яку до кінця цього року планують завершити. Тут також є навчальний заклад, який, каже сільський голова, пишається не лише теперішніми, але й колишніми випускниками.
Попри загалом позитивну картину комісія обласного управління інфраструктури кілька претензій таки знайшла (власне, для того й їхали), проте в порівнянні з іншими районами вони виглядають не суттєвими.

Новина дня

Чергова місія подільських рятувальників Із Хмельницького у зону АТО вирушила група працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій. Вони мають доправити на Донеччину дві одиниці спеціальної техніки. На фронті, кажуть у ДСНС, ці машини будуть виконувати важливі функції.

Останні новини

17:01
Чергова місія подільських рятувальників Із Хмельницького у зону АТО вирушила група працівників Державної служби з н... 
14:31
Симчишина закидують петиціями – хмельничани хочуть мати завод з переробки відходів  
13:48
Хмельничан запрошують на виставку дерев'яних іграшок 5 лютого хмельничани і гості міста можуть помилувати... 
12:54
Вінницька апеляція підтвердила незаконність будівництва 10-поверхівки у Хмельницькому  
11:54
Зниклий хмельничанин, якого вже дві доби шукають поліцейські, вийшов на зв'язок Юнак ... 
10:11
Хмельницький борець вдало виступив у Білорусі У Могильові завершилася відкрита першість Республіки Білорусь із ... 
18:07
Забудова без документів СТО без документів – у Раковому невідомі розпочали будівництво на підземних магістралях.... 
16:03
Продуктова допомога від благодійників Малозабезпечені верстви населення потребують неабиякої підтримки. Підняття цін ... 

Ексклюзив

Програма "Про здоров'я"
  Запис прямого ефіру від 4 лютого. Гість студії - Олександр Костюк - головний лікар Хмельницької районної ліка...
05.02.2016 11:03
Програма "Досить"
  Запис прямого ефіру від 3 лютого. Гості студії - Антоніна Харчук - заступник директора департаменту освіти і науки ХОДА...
04.02.2016 10:56
Момент істини
  Запис прямого ефіру від 2 лютого. Гості студії - Олександр Сніховський - виконавчий директор ГО "Асоціація Хмельницьких ринкі...
03.02.2016 09:56
Сердечні вітання
У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +....
02.02.2016 11:48