Славутчина – туристично привабливий регіон, констатує обласна комісії інфраструктури та туризму

Понеділок, 12 серпня 2013, 13:59
Чи не вперше виїзна група обласного управління інфраструктури та туризму отримала більше позитивних вражень від перевірки району, ніж негативних.
Славутський район став третім за ліком, де побувала комісія, і якщо після попередніх візитів висновки роботи рясніли критикою доріг, облаштуванням зупинок та роботою залізничних та автовокзалів, то тут про це майже не говорили. Більше того – фахівці управління разом з нашими журналістами більше уваги приділили відвідуванню об’єктів соціальної та культурної сфери.
Автовокзал у Славуті здійснює в основному приміські перевезення пасажирів, яких тут в середньому буває 180 рейсів в день. Рух транспорту стабільний, хоча без перевантажень не обходиться. Щоправда надмірна кількість пасажирів спостерігається лише в обідній період. Єдине, на що скаржаться люди – не завжди можна отримати пільгові квитки.
 
Керівництво вокзалу пояснює це двома причинами – перевізники неохоче беруть пільговиків, бо держава їм за це не перераховує відшкодувань, або люди користуються транзитними автобусами міжобласного значення.
З благоустроєм усе також в нормі, причому не лише на авто, але й на залізничному вокзалі. Якщо у туристів перше враження складається позитивне, то його не зіпсує і сам візит у місто. Щороку ремонтуються дороги, зокрема у 2013 міська влада вирішила реконструювати транзитну вулицю Ярослава Мудрого. Тепер водії мають можливість не лише уникнути заторів у центрі Славути, а й на понад 5 кілометрів скоротити відстань руху.
Про історію самого міста приїжджі можуть дізнатись відвідавши музей, який, до слова, було відкрито ще у 19 столітті. Хоча, кажуть у закладі, чимало й корінних жителів часто є відвідувачами музею.
Щодо більш конкретнішого розвитку туризму, то в міській раді погоджуються з важливістю цієї галузі, бо це не лише збільшить притік людей з інших населених пунктів Хмельницької області, а й з інших регіонів і навіть країн. А це у свою чергу додаткові надходження до міського бюджету. Проте аби зробити Славуту центром туризму необхідно це питання розглядати у комплексі розвитку й інших міст.
А поки що Славутою пишаються її жителі, кажуть що такого благоустрою у інших районних центрах знайти важко.
Не лише районним центром, але й взагалі районом може пишатись Славутчина. Наприклад село Крупець відоме на всю область в першу чергу своїм оздоровчим табором, а також озерами, на яких полюбляють відпочивати чимало хмельничан.
Також у Крупці є НВК, де навчаються 172 учні, повноцінний дитячий садок та амбулаторія сімейної медицини. Такий медичний заклад є і в Старому Кривині, він обслуговує не лише цей населений пункт, але й прилеглі. Лікарі кажуть, що їх в першу чергу тішить народжуваність і той факт, що в амбулаторії можуть прийняти породіль.
Також у Старому Кривині є поштове відділення, яке вже зараз виконує функції з надання адміністративних послуг, поки окремого ЦНАПу у селі не з’явилося.
І ще одне село Славутського району, яке дійсно розвивається – Малий Скнит. У травні тут було розпочато газифікацію, яку до кінця цього року планують завершити. Тут також є навчальний заклад, який, каже сільський голова, пишається не лише теперішніми, але й колишніми випускниками.
Попри загалом позитивну картину комісія обласного управління інфраструктури кілька претензій таки знайшла (власне, для того й їхали), проте в порівнянні з іншими районами вони виглядають не суттєвими.

Новина дня

Слава героям Героям, які виборювали Незалежність України присвячується

Останні новини

16:20
На Хмельниччині першачки забезпечені підручниками На Хмельниччині цього навчального року до першого класу ... 
15:41
З початку АТО хмельничани здали вдвічі більше крові, ніж завжди До Хмельницької обласної станції п... 
15:08
На 1 вересня — у вишиванці Учні хмельницьких шкіл на свято “Першого дзвоника”одягнуть національне вбрання.... 
14:36
До Хмельницького приїдуть байкери-католики з Польщі 31 серпня через Хмельницький проїдуть колоною близько ... 
13:54
Хмельницькводоканал: боржники переплачують майже 400 гривень Саме стільки коштує послуга підключення... 
13:34
У Хмельницькому шукають швачок та волонтерів для допомоги військовим Волонтери та благодійн... 
12:59
У Ярмолинецькому районі дві вантажівки зіткнулися лоб в лоб. Водії загинули Жінка та ди... 
12:30
У хмельницькому художньому музеї демонструють скульптури з дерева Виставку скульптур та живоп... 

Ексклюзив

Розцінки вартості одиниці ефірного часу для проведення передвиборчої агітації
28.08.2014 11:44
Поранений хмельницький прикордонник: “Мамо, дуже хочеться жити”
Старшому лейтенанту Павлу Гавр...
26.08.2014 16:36
Марш вишиванок у Хмельницькому
  24 серпня понад тисяча хмельничан вийшли на вже традиційний марш вишиванок під егідою Всеукра...
26.08.2014 12:06
Моє хобі
  Про турецьке мистецтво малювання на воді
22.08.2014 13:05