Славутчина – туристично привабливий регіон, констатує обласна комісії інфраструктури та туризму

Понеділок, 12 серпня 2013, 13:59
Чи не вперше виїзна група обласного управління інфраструктури та туризму отримала більше позитивних вражень від перевірки району, ніж негативних.
Славутський район став третім за ліком, де побувала комісія, і якщо після попередніх візитів висновки роботи рясніли критикою доріг, облаштуванням зупинок та роботою залізничних та автовокзалів, то тут про це майже не говорили. Більше того – фахівці управління разом з нашими журналістами більше уваги приділили відвідуванню об’єктів соціальної та культурної сфери.
Автовокзал у Славуті здійснює в основному приміські перевезення пасажирів, яких тут в середньому буває 180 рейсів в день. Рух транспорту стабільний, хоча без перевантажень не обходиться. Щоправда надмірна кількість пасажирів спостерігається лише в обідній період. Єдине, на що скаржаться люди – не завжди можна отримати пільгові квитки.
 
Керівництво вокзалу пояснює це двома причинами – перевізники неохоче беруть пільговиків, бо держава їм за це не перераховує відшкодувань, або люди користуються транзитними автобусами міжобласного значення.
З благоустроєм усе також в нормі, причому не лише на авто, але й на залізничному вокзалі. Якщо у туристів перше враження складається позитивне, то його не зіпсує і сам візит у місто. Щороку ремонтуються дороги, зокрема у 2013 міська влада вирішила реконструювати транзитну вулицю Ярослава Мудрого. Тепер водії мають можливість не лише уникнути заторів у центрі Славути, а й на понад 5 кілометрів скоротити відстань руху.
Про історію самого міста приїжджі можуть дізнатись відвідавши музей, який, до слова, було відкрито ще у 19 столітті. Хоча, кажуть у закладі, чимало й корінних жителів часто є відвідувачами музею.
Щодо більш конкретнішого розвитку туризму, то в міській раді погоджуються з важливістю цієї галузі, бо це не лише збільшить притік людей з інших населених пунктів Хмельницької області, а й з інших регіонів і навіть країн. А це у свою чергу додаткові надходження до міського бюджету. Проте аби зробити Славуту центром туризму необхідно це питання розглядати у комплексі розвитку й інших міст.
А поки що Славутою пишаються її жителі, кажуть що такого благоустрою у інших районних центрах знайти важко.
Не лише районним центром, але й взагалі районом може пишатись Славутчина. Наприклад село Крупець відоме на всю область в першу чергу своїм оздоровчим табором, а також озерами, на яких полюбляють відпочивати чимало хмельничан.
Також у Крупці є НВК, де навчаються 172 учні, повноцінний дитячий садок та амбулаторія сімейної медицини. Такий медичний заклад є і в Старому Кривині, він обслуговує не лише цей населений пункт, але й прилеглі. Лікарі кажуть, що їх в першу чергу тішить народжуваність і той факт, що в амбулаторії можуть прийняти породіль.
Також у Старому Кривині є поштове відділення, яке вже зараз виконує функції з надання адміністративних послуг, поки окремого ЦНАПу у селі не з’явилося.
І ще одне село Славутського району, яке дійсно розвивається – Малий Скнит. У травні тут було розпочато газифікацію, яку до кінця цього року планують завершити. Тут також є навчальний заклад, який, каже сільський голова, пишається не лише теперішніми, але й колишніми випускниками.
Попри загалом позитивну картину комісія обласного управління інфраструктури кілька претензій таки знайшла (власне, для того й їхали), проте в порівнянні з іншими районами вони виглядають не суттєвими.

Новина дня

Об’єднання територіальних громад Хмельниччини Говорили-балакали… Майже два місяці по всій країні у тому на Хмельниччині обговорювали адміністративно-територіальну реформу. Аби створити нову мапу нашого краю провели чи не сотні зустрічей із більшістю громад Хмельницької області. Та коли прийшов час затвердити перспективний план формування територій громад нашої області - у сесійній залі тільки почали дискусію вати. Три години вирішували – чи підтримати план, аби отримати від Мінрегіонбуду 124 мільйони гривень.

Останні новини

17:33
Об’єднання територіальних громад Хмельниччини Говорили-балакали… Майже два місяці по всій країні у тому на ... 
15:24
Президент відзначив державними нагородами десятьох бійців з Хмельниччини Військові наг... 
14:27
На Хмельниччині жінка привласнювала гроші ветеранів та інвалідів війни Керівник поштовог... 
13:52
У Хмельницькому можуть зрости тарифи на воду Свої наміри «Хмельницькводоканал» пояснює зростанням цін на елект... 
13:26
Метеор - ХНУ    Третій матч серії за бронзу Кубку Дроздова з баскетболу 
13:14
У Хмельницькому знесуть павільйон, незаконно зведений біля зупинки «Оазис» Відповід... 
12:34
Фільм під відкритим небом покажуть у ботанічному саду Хмельницького національного університету  
11:53
Свято прощання з дитинством У дошкільних навчальних закладах краю розпочато випускний сезон. Малеча покидає стіни рідного дит... 

Ексклюзив

Метеор - ХНУ
Третій матч серії за бронзу Кубку Дроздова з баскетболу
28.05.2015 13:26
Позиція
  Тема програми - забудова рекреаційних зон. Гості студії: 1. Андрій Капура - заступник хмельницького міського голови; 2. Сергій Мандзій ...
27.05.2015 11:21
Підсумковий випуск новин від 24 травня
  Батьки перекрили дорогу, тергромади – на заміну районам та перша нічна екскурсія...
27.05.2015 09:46
Спортцентр
Випуск від 25 травня. 1. Спортлідер+ - срібний призер ЧУ з футзалу. 2. Гість студії - гравець ФК Спортлідер+ Дмитро Михайленко. 3....
26.05.2015 12:08