Славутчина – туристично привабливий регіон, констатує обласна комісії інфраструктури та туризму

Понеділок, 12 серпня 2013, 13:59
Чи не вперше виїзна група обласного управління інфраструктури та туризму отримала більше позитивних вражень від перевірки району, ніж негативних.
Славутський район став третім за ліком, де побувала комісія, і якщо після попередніх візитів висновки роботи рясніли критикою доріг, облаштуванням зупинок та роботою залізничних та автовокзалів, то тут про це майже не говорили. Більше того – фахівці управління разом з нашими журналістами більше уваги приділили відвідуванню об’єктів соціальної та культурної сфери.
Автовокзал у Славуті здійснює в основному приміські перевезення пасажирів, яких тут в середньому буває 180 рейсів в день. Рух транспорту стабільний, хоча без перевантажень не обходиться. Щоправда надмірна кількість пасажирів спостерігається лише в обідній період. Єдине, на що скаржаться люди – не завжди можна отримати пільгові квитки.
 
Керівництво вокзалу пояснює це двома причинами – перевізники неохоче беруть пільговиків, бо держава їм за це не перераховує відшкодувань, або люди користуються транзитними автобусами міжобласного значення.
З благоустроєм усе також в нормі, причому не лише на авто, але й на залізничному вокзалі. Якщо у туристів перше враження складається позитивне, то його не зіпсує і сам візит у місто. Щороку ремонтуються дороги, зокрема у 2013 міська влада вирішила реконструювати транзитну вулицю Ярослава Мудрого. Тепер водії мають можливість не лише уникнути заторів у центрі Славути, а й на понад 5 кілометрів скоротити відстань руху.
Про історію самого міста приїжджі можуть дізнатись відвідавши музей, який, до слова, було відкрито ще у 19 столітті. Хоча, кажуть у закладі, чимало й корінних жителів часто є відвідувачами музею.
Щодо більш конкретнішого розвитку туризму, то в міській раді погоджуються з важливістю цієї галузі, бо це не лише збільшить притік людей з інших населених пунктів Хмельницької області, а й з інших регіонів і навіть країн. А це у свою чергу додаткові надходження до міського бюджету. Проте аби зробити Славуту центром туризму необхідно це питання розглядати у комплексі розвитку й інших міст.
А поки що Славутою пишаються її жителі, кажуть що такого благоустрою у інших районних центрах знайти важко.
Не лише районним центром, але й взагалі районом може пишатись Славутчина. Наприклад село Крупець відоме на всю область в першу чергу своїм оздоровчим табором, а також озерами, на яких полюбляють відпочивати чимало хмельничан.
Також у Крупці є НВК, де навчаються 172 учні, повноцінний дитячий садок та амбулаторія сімейної медицини. Такий медичний заклад є і в Старому Кривині, він обслуговує не лише цей населений пункт, але й прилеглі. Лікарі кажуть, що їх в першу чергу тішить народжуваність і той факт, що в амбулаторії можуть прийняти породіль.
Також у Старому Кривині є поштове відділення, яке вже зараз виконує функції з надання адміністративних послуг, поки окремого ЦНАПу у селі не з’явилося.
І ще одне село Славутського району, яке дійсно розвивається – Малий Скнит. У травні тут було розпочато газифікацію, яку до кінця цього року планують завершити. Тут також є навчальний заклад, який, каже сільський голова, пишається не лише теперішніми, але й колишніми випускниками.
Попри загалом позитивну картину комісія обласного управління інфраструктури кілька претензій таки знайшла (власне, для того й їхали), проте в порівнянні з іншими районами вони виглядають не суттєвими.

Новина дня

Дві війни – одна реальність На Луганщині ветерани Афганістану зустрілися з бійцями АТО. Воїни-інтернаціоналісти побачили як зараз приходиться хлопцям боронити країну від російської окупації. Разом з тим, до спецпризначенців 8 полку в зону бойових дій навідалися й благодійники. Вони передали військовим гуманітарний вантаж на суму понад 400 тисяч гривень.

Останні новини

20:49
Дві війни – одна реальність На Луганщині ветерани Афганістану зустрілися з бійцями АТО. Воїни-інтернаціоналісти побачили як з... 
18:46
«ХАБАРІ – ДАВАТИ, ЧИ НЕ ДАВАТИ?» 13 березня 2015 р. о 12.00 у Хмельницькому університеті управління та права (м. Хмельницьки... 
16:45
З 1 квітня хмельничани платитимуть за газ втричі більше В опалювальний сезон діятиме зимовий тариф, як... 
16:11
Хмельницькі “Гладіатори” заявилися до Вищої ліги Уже в квітні команда з американського футболу зіграє свій... 
15:37
Жителі Хмельниччини озброюються ножами та пістолетами З нового року правоохоронці все частіше виявля... 
14:57
Хмельничан закликають навести лад у своєму місті У Хмельницькому стартував місячник “генерального прибирання”... 
14:29
В Кам’янці-Подільському презентували програму «Європейської молодіжної столиці»  
13:55
П’ять мільйонів гривень податку планує отримає Хмельницький з комерційної нерухомості  

Ексклюзив

Спортцентр
  Випуск від 2 березня. 1. Трилер у Кременчузі 2. Локомотив достроково виграв регулярний чемпіонат....
03.03.2015 11:42
Промо програми "Краватка й галоші"
  
02.03.2015 15:56
Підсумковий випуск новин від 1 березня
  1. Котел у Дебальцево - як виходили наші військові. 2. Паніка на продовольчому ...
02.03.2015 15:27
Програма "Персоналії"
  Микола Мельничук
26.02.2015 19:19