Славутчина – туристично привабливий регіон, констатує обласна комісії інфраструктури та туризму

Понеділок, 12 серпня 2013, 13:59
Чи не вперше виїзна група обласного управління інфраструктури та туризму отримала більше позитивних вражень від перевірки району, ніж негативних.
Славутський район став третім за ліком, де побувала комісія, і якщо після попередніх візитів висновки роботи рясніли критикою доріг, облаштуванням зупинок та роботою залізничних та автовокзалів, то тут про це майже не говорили. Більше того – фахівці управління разом з нашими журналістами більше уваги приділили відвідуванню об’єктів соціальної та культурної сфери.
Автовокзал у Славуті здійснює в основному приміські перевезення пасажирів, яких тут в середньому буває 180 рейсів в день. Рух транспорту стабільний, хоча без перевантажень не обходиться. Щоправда надмірна кількість пасажирів спостерігається лише в обідній період. Єдине, на що скаржаться люди – не завжди можна отримати пільгові квитки.
 
Керівництво вокзалу пояснює це двома причинами – перевізники неохоче беруть пільговиків, бо держава їм за це не перераховує відшкодувань, або люди користуються транзитними автобусами міжобласного значення.
З благоустроєм усе також в нормі, причому не лише на авто, але й на залізничному вокзалі. Якщо у туристів перше враження складається позитивне, то його не зіпсує і сам візит у місто. Щороку ремонтуються дороги, зокрема у 2013 міська влада вирішила реконструювати транзитну вулицю Ярослава Мудрого. Тепер водії мають можливість не лише уникнути заторів у центрі Славути, а й на понад 5 кілометрів скоротити відстань руху.
Про історію самого міста приїжджі можуть дізнатись відвідавши музей, який, до слова, було відкрито ще у 19 столітті. Хоча, кажуть у закладі, чимало й корінних жителів часто є відвідувачами музею.
Щодо більш конкретнішого розвитку туризму, то в міській раді погоджуються з важливістю цієї галузі, бо це не лише збільшить притік людей з інших населених пунктів Хмельницької області, а й з інших регіонів і навіть країн. А це у свою чергу додаткові надходження до міського бюджету. Проте аби зробити Славуту центром туризму необхідно це питання розглядати у комплексі розвитку й інших міст.
А поки що Славутою пишаються її жителі, кажуть що такого благоустрою у інших районних центрах знайти важко.
Не лише районним центром, але й взагалі районом може пишатись Славутчина. Наприклад село Крупець відоме на всю область в першу чергу своїм оздоровчим табором, а також озерами, на яких полюбляють відпочивати чимало хмельничан.
Також у Крупці є НВК, де навчаються 172 учні, повноцінний дитячий садок та амбулаторія сімейної медицини. Такий медичний заклад є і в Старому Кривині, він обслуговує не лише цей населений пункт, але й прилеглі. Лікарі кажуть, що їх в першу чергу тішить народжуваність і той факт, що в амбулаторії можуть прийняти породіль.
Також у Старому Кривині є поштове відділення, яке вже зараз виконує функції з надання адміністративних послуг, поки окремого ЦНАПу у селі не з’явилося.
І ще одне село Славутського району, яке дійсно розвивається – Малий Скнит. У травні тут було розпочато газифікацію, яку до кінця цього року планують завершити. Тут також є навчальний заклад, який, каже сільський голова, пишається не лише теперішніми, але й колишніми випускниками.
Попри загалом позитивну картину комісія обласного управління інфраструктури кілька претензій таки знайшла (власне, для того й їхали), проте в порівнянні з іншими районами вони виглядають не суттєвими.

Новина дня

На Інститутській протестують проти незаконного будівництва Зелена зона під загрозою – на Інститутській забудовник хоче знищити дерева задля спорудження будинку.

Останні новини

17:53
Хмельницький став 17-им містом в рамках благодійного марафону «Схід та захід» - з таким гаслом до Хм... 
16:45
Суперечливі рішення від міськвиконкому Виконавчий комітет міської ради приймає незаконні, на думку депутатів, рішенн... 
15:56
За дезертирство кам'янчанина засудили до двох років дисбату Солдат самовільно покинув військову част... 
15:15
Взимку 2016 року планується запуск гірськолижного курорту в Сатанові Взимку 2016 року плануєтьс... 
13:46
Хмельницькі аматори здобули нагороду на одеському турнірі з футзалу Чемпіон міста вдало вис... 
13:00
Учасники велопробігу «Захід-Схід» уже на Хмельниччині. Вони збирають кошти для поранених атошників  
12:05
Правоохоронці затримали трьох хмельничан, які добували на Житомирщині бурштин Під ч... 
11:28
Двох нацгвардійців, на яких напали в’язні, звинувачують у недбалому ставленні до служби  

Ексклюзив

Програма "Позиція"
  Про "Закон "Про місцеві вибори""
28.07.2015 18:07
Спортцентр
  Випуск від 27-го липня. 1. Перший титул Лесі Цуренко. 2. Спортлідер-3 на аматорському турнірі. 3. Жеребкування кваліфікації до ЧС...
28.07.2015 14:31
Програма "На межі"
  Випуск від 24-го липня
27.07.2015 13:02
Програма "На варті"
  Випуск від 23-го липня
27.07.2015 11:38