Славутчина – туристично привабливий регіон, констатує обласна комісії інфраструктури та туризму

Понеділок, 12 серпня 2013, 13:59
Чи не вперше виїзна група обласного управління інфраструктури та туризму отримала більше позитивних вражень від перевірки району, ніж негативних.
Славутський район став третім за ліком, де побувала комісія, і якщо після попередніх візитів висновки роботи рясніли критикою доріг, облаштуванням зупинок та роботою залізничних та автовокзалів, то тут про це майже не говорили. Більше того – фахівці управління разом з нашими журналістами більше уваги приділили відвідуванню об’єктів соціальної та культурної сфери.
Автовокзал у Славуті здійснює в основному приміські перевезення пасажирів, яких тут в середньому буває 180 рейсів в день. Рух транспорту стабільний, хоча без перевантажень не обходиться. Щоправда надмірна кількість пасажирів спостерігається лише в обідній період. Єдине, на що скаржаться люди – не завжди можна отримати пільгові квитки.
 
Керівництво вокзалу пояснює це двома причинами – перевізники неохоче беруть пільговиків, бо держава їм за це не перераховує відшкодувань, або люди користуються транзитними автобусами міжобласного значення.
З благоустроєм усе також в нормі, причому не лише на авто, але й на залізничному вокзалі. Якщо у туристів перше враження складається позитивне, то його не зіпсує і сам візит у місто. Щороку ремонтуються дороги, зокрема у 2013 міська влада вирішила реконструювати транзитну вулицю Ярослава Мудрого. Тепер водії мають можливість не лише уникнути заторів у центрі Славути, а й на понад 5 кілометрів скоротити відстань руху.
Про історію самого міста приїжджі можуть дізнатись відвідавши музей, який, до слова, було відкрито ще у 19 столітті. Хоча, кажуть у закладі, чимало й корінних жителів часто є відвідувачами музею.
Щодо більш конкретнішого розвитку туризму, то в міській раді погоджуються з важливістю цієї галузі, бо це не лише збільшить притік людей з інших населених пунктів Хмельницької області, а й з інших регіонів і навіть країн. А це у свою чергу додаткові надходження до міського бюджету. Проте аби зробити Славуту центром туризму необхідно це питання розглядати у комплексі розвитку й інших міст.
А поки що Славутою пишаються її жителі, кажуть що такого благоустрою у інших районних центрах знайти важко.
Не лише районним центром, але й взагалі районом може пишатись Славутчина. Наприклад село Крупець відоме на всю область в першу чергу своїм оздоровчим табором, а також озерами, на яких полюбляють відпочивати чимало хмельничан.
Також у Крупці є НВК, де навчаються 172 учні, повноцінний дитячий садок та амбулаторія сімейної медицини. Такий медичний заклад є і в Старому Кривині, він обслуговує не лише цей населений пункт, але й прилеглі. Лікарі кажуть, що їх в першу чергу тішить народжуваність і той факт, що в амбулаторії можуть прийняти породіль.
Також у Старому Кривині є поштове відділення, яке вже зараз виконує функції з надання адміністративних послуг, поки окремого ЦНАПу у селі не з’явилося.
І ще одне село Славутського району, яке дійсно розвивається – Малий Скнит. У травні тут було розпочато газифікацію, яку до кінця цього року планують завершити. Тут також є навчальний заклад, який, каже сільський голова, пишається не лише теперішніми, але й колишніми випускниками.
Попри загалом позитивну картину комісія обласного управління інфраструктури кілька претензій таки знайшла (власне, для того й їхали), проте в порівнянні з іншими районами вони виглядають не суттєвими.

Новина дня

Хмельницькі спецпризначенці на передовій Вони продовжують визволяти Україну з лещат диверсійної війни. Хмельницькі спецпризначенці, як і раніше, на передовій. Зараз наші бійці вооють із терористами на Луганщині. Днями з Хмельниччини туди доставили бронетехніку.

Останні новини

18:21
Хмельницькі спецпризначенці на передовій Вони продовжують визволяти Україну з лещат диверсійної війни. Хмельницькі... 
18:06
Літо - час довгоочікуваних відпусток та спекотних вихідних Хмельничани обирають собі відпочинок в зал... 
17:57
Благодійний фонд "Надія" закликає хмельничан підтримати захисників України    За ініціати... 
17:02
Хмельничан запрошують на гавайську вечірку У четвер, 7 серпня, у Хмельницькому відбудеться благодійна тематична в... 
16:39
У художньому музеї обговорюватимуть мистецтво та... владу Хмельничан запрошують на проект “Вертикалі”.... 
16:15
Народні депутати та підприємці про законопроект, яким вводиться ПДВ для селян     
16:01
Хмельницькі велосипедистки завоювали «золото» на чемпіонаті України У командному змаганні ... 
13:16
У Кам’янці-Подільському шукатимуть учасників для шоу «Хата на тата» З 4 по 6 серпня у місті ... 

Ексклюзив

Благодійний фонд "Надія" закликає хмельничан підтримати захисників України
За ініціати...
31.07.2014 17:57
Народні депутати та підприємці про законопроект, яким вводиться ПДВ для селян
31.07.2014 16:15
Позиція
  Народний депутат України Олег Лукашук про останні події у Верховній Раді
29.07.2014 12:16
Позиція
  Чиновники про мобілізацію
28.07.2014 17:16