Славутчина – туристично привабливий регіон, констатує обласна комісії інфраструктури та туризму

Понеділок, 12 серпня 2013, 13:59
Чи не вперше виїзна група обласного управління інфраструктури та туризму отримала більше позитивних вражень від перевірки району, ніж негативних.
Славутський район став третім за ліком, де побувала комісія, і якщо після попередніх візитів висновки роботи рясніли критикою доріг, облаштуванням зупинок та роботою залізничних та автовокзалів, то тут про це майже не говорили. Більше того – фахівці управління разом з нашими журналістами більше уваги приділили відвідуванню об’єктів соціальної та культурної сфери.
Автовокзал у Славуті здійснює в основному приміські перевезення пасажирів, яких тут в середньому буває 180 рейсів в день. Рух транспорту стабільний, хоча без перевантажень не обходиться. Щоправда надмірна кількість пасажирів спостерігається лише в обідній період. Єдине, на що скаржаться люди – не завжди можна отримати пільгові квитки.
 
Керівництво вокзалу пояснює це двома причинами – перевізники неохоче беруть пільговиків, бо держава їм за це не перераховує відшкодувань, або люди користуються транзитними автобусами міжобласного значення.
З благоустроєм усе також в нормі, причому не лише на авто, але й на залізничному вокзалі. Якщо у туристів перше враження складається позитивне, то його не зіпсує і сам візит у місто. Щороку ремонтуються дороги, зокрема у 2013 міська влада вирішила реконструювати транзитну вулицю Ярослава Мудрого. Тепер водії мають можливість не лише уникнути заторів у центрі Славути, а й на понад 5 кілометрів скоротити відстань руху.
Про історію самого міста приїжджі можуть дізнатись відвідавши музей, який, до слова, було відкрито ще у 19 столітті. Хоча, кажуть у закладі, чимало й корінних жителів часто є відвідувачами музею.
Щодо більш конкретнішого розвитку туризму, то в міській раді погоджуються з важливістю цієї галузі, бо це не лише збільшить притік людей з інших населених пунктів Хмельницької області, а й з інших регіонів і навіть країн. А це у свою чергу додаткові надходження до міського бюджету. Проте аби зробити Славуту центром туризму необхідно це питання розглядати у комплексі розвитку й інших міст.
А поки що Славутою пишаються її жителі, кажуть що такого благоустрою у інших районних центрах знайти важко.
Не лише районним центром, але й взагалі районом може пишатись Славутчина. Наприклад село Крупець відоме на всю область в першу чергу своїм оздоровчим табором, а також озерами, на яких полюбляють відпочивати чимало хмельничан.
Також у Крупці є НВК, де навчаються 172 учні, повноцінний дитячий садок та амбулаторія сімейної медицини. Такий медичний заклад є і в Старому Кривині, він обслуговує не лише цей населений пункт, але й прилеглі. Лікарі кажуть, що їх в першу чергу тішить народжуваність і той факт, що в амбулаторії можуть прийняти породіль.
Також у Старому Кривині є поштове відділення, яке вже зараз виконує функції з надання адміністративних послуг, поки окремого ЦНАПу у селі не з’явилося.
І ще одне село Славутського району, яке дійсно розвивається – Малий Скнит. У травні тут було розпочато газифікацію, яку до кінця цього року планують завершити. Тут також є навчальний заклад, який, каже сільський голова, пишається не лише теперішніми, але й колишніми випускниками.
Попри загалом позитивну картину комісія обласного управління інфраструктури кілька претензій таки знайшла (власне, для того й їхали), проте в порівнянні з іншими районами вони виглядають не суттєвими.

Новина дня

У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ЗАМІНУВАЛИ ЗАЛІЗНИЧНИЙ ВОКЗАЛ Істерика із замінуванням: на залізничному вокзалі у Хмельницькому шукали вибухівку.

Останні новини

17:34
Прокуратура судиться з Хмельницькою райрадою через пільговиків Хмельницька прокуратура з нагляд... 
16:38
Сироватка зі Славути у Росії поза законом, а хмельницький сир перевірятимуть ретельніше  
15:30
Бойовики збили два літаки На Донбасі бойовики збили два воєнних літаки 
15:16
Міліція: за події 2 липня у ОДА винні нестимуть саме кримінальну відповідальність Н... 
15:12
Хмельницький нардеп Сабій другий день б'ється у Верховній Раді: лупцює регіоналів та комуністів  
15:09
Підривників для АТО у Хмельницькій області навчають на американських роботах-саперах  
16:31
Колясковий пікет під адміністрацією Немовлята із мамами вимагали грошей від чиновників. Понад 2 тижні затримки виплат... 
16:23
Потреби військових в зоні АТО Багато подолян воюють із терористами на сході. Хлопці потребують постійної допомоги - як військо... 

Ексклюзив

Як звільняли Краматорськ
  Учора - окупований бойовиками, сьогодні - звільнений силовиками. Над Краматорськом майорить синьо-жовти...
18.07.2014 17:15
Слов'янськ. Друге народження
  
18.07.2014 09:58
Хмельничани на східному кордоні
  Спецрепортаж про хмельницьких прикордонників та добровольців на сході країни...
14.07.2014 14:21
  Народний депутат України Олег Лукашук про ситуацію на сході країни
14.07.2014 14:19