Славутчина – туристично привабливий регіон, констатує обласна комісії інфраструктури та туризму

Понеділок, 12 серпня 2013, 13:59
Чи не вперше виїзна група обласного управління інфраструктури та туризму отримала більше позитивних вражень від перевірки району, ніж негативних.
Славутський район став третім за ліком, де побувала комісія, і якщо після попередніх візитів висновки роботи рясніли критикою доріг, облаштуванням зупинок та роботою залізничних та автовокзалів, то тут про це майже не говорили. Більше того – фахівці управління разом з нашими журналістами більше уваги приділили відвідуванню об’єктів соціальної та культурної сфери.
Автовокзал у Славуті здійснює в основному приміські перевезення пасажирів, яких тут в середньому буває 180 рейсів в день. Рух транспорту стабільний, хоча без перевантажень не обходиться. Щоправда надмірна кількість пасажирів спостерігається лише в обідній період. Єдине, на що скаржаться люди – не завжди можна отримати пільгові квитки.
 
Керівництво вокзалу пояснює це двома причинами – перевізники неохоче беруть пільговиків, бо держава їм за це не перераховує відшкодувань, або люди користуються транзитними автобусами міжобласного значення.
З благоустроєм усе також в нормі, причому не лише на авто, але й на залізничному вокзалі. Якщо у туристів перше враження складається позитивне, то його не зіпсує і сам візит у місто. Щороку ремонтуються дороги, зокрема у 2013 міська влада вирішила реконструювати транзитну вулицю Ярослава Мудрого. Тепер водії мають можливість не лише уникнути заторів у центрі Славути, а й на понад 5 кілометрів скоротити відстань руху.
Про історію самого міста приїжджі можуть дізнатись відвідавши музей, який, до слова, було відкрито ще у 19 столітті. Хоча, кажуть у закладі, чимало й корінних жителів часто є відвідувачами музею.
Щодо більш конкретнішого розвитку туризму, то в міській раді погоджуються з важливістю цієї галузі, бо це не лише збільшить притік людей з інших населених пунктів Хмельницької області, а й з інших регіонів і навіть країн. А це у свою чергу додаткові надходження до міського бюджету. Проте аби зробити Славуту центром туризму необхідно це питання розглядати у комплексі розвитку й інших міст.
А поки що Славутою пишаються її жителі, кажуть що такого благоустрою у інших районних центрах знайти важко.
Не лише районним центром, але й взагалі районом може пишатись Славутчина. Наприклад село Крупець відоме на всю область в першу чергу своїм оздоровчим табором, а також озерами, на яких полюбляють відпочивати чимало хмельничан.
Також у Крупці є НВК, де навчаються 172 учні, повноцінний дитячий садок та амбулаторія сімейної медицини. Такий медичний заклад є і в Старому Кривині, він обслуговує не лише цей населений пункт, але й прилеглі. Лікарі кажуть, що їх в першу чергу тішить народжуваність і той факт, що в амбулаторії можуть прийняти породіль.
Також у Старому Кривині є поштове відділення, яке вже зараз виконує функції з надання адміністративних послуг, поки окремого ЦНАПу у селі не з’явилося.
І ще одне село Славутського району, яке дійсно розвивається – Малий Скнит. У травні тут було розпочато газифікацію, яку до кінця цього року планують завершити. Тут також є навчальний заклад, який, каже сільський голова, пишається не лише теперішніми, але й колишніми випускниками.
Попри загалом позитивну картину комісія обласного управління інфраструктури кілька претензій таки знайшла (власне, для того й їхали), проте в порівнянні з іншими районами вони виглядають не суттєвими.

Новина дня

Початок туристичного сезону у Кам’янці-Подільському Старе місто дарує нові враження. У Кам’янці-Подільському стартував туристичний сезон. Цьогоріч подільська квітка на камені пропонує мандрівникам як вже традиційні, так і нові атракції. Екскурсії електромобілем, велоквести, фортеця із солодких мАфінів, дерево подільських ремесел та патріотичні флешмоби.

Останні новини

17:49
У Хмельницькому проведуть фортепіанний концерт Хмельничан запрошують 14 травня до обласної філармонії. ... 
17:31
У Кам'янці-Подільському запрацює 3-G мережа Проте поки що в тестовому режимі. 
16:53
На Хмельниччині проводитимуть Міжнародний тенісний фестиваль «Зелений апельсин»  
12:27
Всесвітньо відомий театр тіней виступатиме у Хмельницькому Хмельничан та гостей міста 26 травня ... 
11:51
У травні хмельничанам слід очікувати перевірок транспорту Працівники Державтоінспекції працюватимуть... 
10:05
На травневі свята Хмельниччину патрулюватиме більше тисячі міліціонерів разом з активістами  
14:34
Хмельничан запрошують на концерт пам’яті «1939-1945 Ніколи знову» В приміщенні Хмельницької дитячо... 
13:54
Лабазюк пропонує громадам відкликати з ВР бездіяльних нардепів Народні депутати з групи “Воля на... 

Ексклюзив

Програма "Краватка й галоші"
  "Без зайвих балачок". Частина 3-а.
01.05.2015 14:48
Програма «Позиція». Яке майбутнє у хмельницьких ринків?
  Гості студії: Сергій Мандзій – депутат Хмельниц...
01.05.2015 13:24
Чемпіонат Хмельниччини з важкої атлетики
  Найменші атлети Хмельниччини знову мірялися силами на обласній першості....
29.04.2015 16:27
Моя сім'я - моя країна
Конкурс "Моя сім'я - моя країна" продовжується. До громадських приймалень вже надійшло безліч робіт від юних тал...
28.04.2015 17:32