Утилізація відходів у Хмельницькому – де і кому це робити?
Четвер, 11 лютого 2016, 16:47
Небезпечні побутові відходи – де утилізувати та як зменшити їх обсяги.
Зменшити використання люмінесцентних ламп у побуті закликають екологи. Щоб зберегти навколишнє середовище від небезпечних відходів захисники природи радять використовувати світодіодні лампи розжарювання та викидати використані батарейки у спеціальні контейнери.
Безпека навколишнього середовища у наших руках. Екологи закликають подумати про природу, перш ніж викинути використану лампу чи батарейку. Для небезпечних відходів у місті є спеціальні контейнери. А от з остаточною утилізацією хімічно небезпечних залишків не лише у Хмельницькому, а й всій державі - велика проблема.
Маленька пальчикова батарейка, коли потрапляє у звичайне сміття та окислюється, здатна забруднити 400 літрів води. Одна енергозберігаюча лампа містить до трьох міліграм ртуті. Спеціальних контейнерів для бажаючих розсортувати свої відходи у місті поки не вистачає, та й культура мешканців залишає бажати кращого.
З 2013 –го у місті почали діяти тижні зі збору небезпечних відходів. До волонтерської роботи залучалися і школярі, і власники торгових точок.
У місті діє 5 філій підприємств, котрі мають ліцензію на утилізацію ламп розжарювання. Проте відслідкувати, чи роблять вони це добросовісно – неможливо, адже є прогалини в законодавстві. А пальчикові батареї в Україні взагалі не утилізуються. Виробники ж таких товарів не несуть ніякої фінансової відповідальності за їх подальшу переробку.
У Хмельницькому перед виборами чи не всі з кандидатів у своїй програмі говорили про необхідність будівництва сміттєпереробного заводу. Електронна петиція з таким самим проханням від хмельничан набрала необхідну кількість голосів. Тепер у міській раді мають визначитися з варіантами можливої забудови.
Поки ж будівництво - лише в проекті. І навіть, якщо такий об’єкт у місті запрацює, він займатиметься лише сортуванням сміття. Адже затримка - у коштах.
Loading...