Хмельниччина як горіховий клондайк
Понеділок, 24 жовтня 2016, 16:23
Хмельниччина як горіховий клондайк. В обласному центрі зібралися кращі горіховоди України та близького зарубіжжя.
Хмельниччина як горіховий клондайк. В обласному центрі зібралися кращі горіховоди України та близького зарубіжжя. У рамках конференції близько трьох сотень учасників обговорили проблеми та перспективи розвитку горіхової галузі.
Хмельниччина - горіховий клондайк. Так вважають в Українській Горіховій Асоціації. Кажуть, розташування області ідеально підходить для вирощування горіхів.
Окрім домашніх господарств, горіхівництвом займаються фермери. Нині - це насадження грецького горіха та фундука, у перспективі – мигдаль та їстівний каштан.
На Хмельниччині першопрохідцями у цій галузі є «Уні-Агро». Ще з десяток років тому компанія почала займатися горіхівництвом. Нині, кажуть, це непоганий заробіток. Втім, для старту потрібно захворіти на горіхову недугу.
Аби передати позитивний досвід у цій справі, хмельничани приймали міжнародну конференцію. В обласному центрі вони зібрали кращих горіховодів України та близького зарубіжжя. Це близько трьох сотень учасників, серед яких і професіонали горіхового бізнесу, і початківці. До прикладу, пан Федір затівав зі столиці. Розповідає, до Хмельницького прибув недарма, адже за два дні дізнався багато нового та цікавого. Тепер, ділиться, в Україні на один горіховий сад побільшає.
Ніша і справді незанята. Адже, в Україні і досі немає великих промислових садів. Лише деякі фермери мають маточники та розсадники. Та при цьому, є багато ентузіастів. У тому, аби горіхівництво в Україні розвивалося, зацікавлені і білоруські науковці-дослідники.
Додамо тільки те, що нині кондитерська галузь країни щорічно потребує 30-35 тон фундука. Щоправда, усю ліщину цукерники закуповують. Хоча, фактично, це міг би бути і вітчизняний продукт. Адже, умови, потрібні для вирощування, маємо. При цьому, потреба в українських горіхах є не лише за кордоном, а й у самій Україні.
Loading...