Японська каліграфія у Хмельницькому
Понеділок, 13 лютого 2017, 17:04
Проголошений 2017 рік Японії в Україні у Хмельницькому розпочався виставкою київського художника Райрю.
Японська каліграфія. Її представив у Хмельницькому обласному художньому музеї київський художник Райрю. З нагоди оголошення 2017-го роком Японії в Україні, японський центр Хмельницького національного університету ініціював проведення виставки японської каліграфії.
У Хмельницькому 30-річний художник Райрю, справжнє ім’я якого Богдан Пархоменко, представив виставку картин японської каліграфії. Він привіз 19 авторських робіт, які розділив на дві теми. Одна приурочена традиціям Японії – «Ієрогліф року», а друга «Катодама» – силі позитивного слова». Обидві виконанні у індивідуальному стилі «нео-каліграфі».
Богдан Пархоменко виріс у Японії і мав нагоду навчатися у Рюсекі Морімото – одного з найкращих каліграфів країни. 15 років такої співпраці дали життя новому стилю каліграфії, більш адаптованому для сучасного покоління. А використання кольорового піску, клею та щіток замість пензля візуально нагадує 3D малюнок.
Також у виставковій залі розташували інсталяцію дзвона, який може виконувати бажання та трон, на якому кожен міг відчути свою величність.
Виставку унікальних картин японської каліграфії можна переглянути до 25 лютого у Хмельницькому обласному художньому музей. До слова, японці, після сильного землетрусу у 1995 році, який забрав понад 6 тисяч життів, започаткували традицію створювати ієрогліф, який зміг би описати рік в цілому. Натхненний художник Райрю вирішив і в Україні започаткувати таку традицію.
Loading...