Міжнародний день числа «Пі»
Вівторок, 14 березня 2017, 16:40
Математичний феномен, з яким знайомляться в рамках шкільного курсу, згадують щороку 14 березня у міжнародний день числа «Пі». В науковому середовищі прийнято вітати з цим днем рівно в першій годині 59 хвилин 26 секунд, через точну послідовність чисел. Використання числа універсальне, константа однаково застосовується в геометрії, фізиці, квантовій механіці, та навіть чудово звучить у музичному виконанні.
Так звучить число «Пі», одне із найпопулярніших математичних понять. У світі про нього пишуть картини, знімають фільми, його грають на різноманітних музичних інструментах, йому присвячують вірші та знаходять у священних писаннях. Про загадкове число ми дізнаємося ще зі шкільних років, як відношення довжини кола до довжини його діаметра.
Вітати у так званих «математичних колах» прийнято рівно в 1 годині 59 хвилин 26 секунд, які відповідають першим знакам числа «Пі». І сама дата святкування напряму пов’язана з числом. Числовий вираз «Пі» нескінченний, але його прийнято вважати за 3,14 сотих. Тому його і святкують 14 числа третього місяця.
Якщо намагатися написати послідовність усіх чисел на папері, знадобиться понад два мільярди кілометрів стрічки, а якщо її розгорнути, вона вийде за межі сонячної системи. Чимало людей у світі змагаються у вмінні запам’ятати якомога більше чисел із безкінечного переліку числа «Пі».
Міжнародний день числа «Пі» збігається з днем народження Альберта Ейнштейна. Це подвійне свято у науковому середовищі.
Loading...