12 травня весь світ відзначає День медичної сестри

П'ятниця, 12 травня 2017, 17:32
: 12 травня - міжнародний день медичних сестер. У цей день народилась одна із знаменитих англійок, Флоренс Найтінгейл. Вона під час Кримської війни організувала першу в світі службу сестер милосердя. Медсестри - це обов'язкові помічники лікарів, і в даний час вони складають найчисленнішу категорію працівників охорони здоров'я. Сьогодні на плечі медсестер лягає близько 80% необхідних для лікування пацієнтів зусиль. Щоденна боротьба за життя десятків людей, напружений графік роблять цю роботу нелегкою, вона вимагає сили характеру і величезної любові до людей. Нагородою за це служить безмежна вдячність і щасливі посмішки пацієнтів.
Є на світі такі професії і професіонали своєї справи, які гідні мати і відзначати свої власні свята. Нерідко вони незаслужено обділені з матеріальної точки зору. Таких ремесел у нашій країні чимало, але лише деякі з них заслуговують справжнього щирого захоплення і пошани. Однією з таких недооцінених професій є медичне справа. Медсестри виконують величезний, часом, непосильний обсяг роботи. Найчастіше, саме від них залежить успішність проведених лікарями маніпуляцій і, як наслідок, зцілення.

У хмельницькій міській лікарні наразі працює 365 медичних сестер. На кожну припадає близько 30 хворих. За день медсестра повинна кожному приділити увагу, провести необхідні процедури. Медики кажуть – це дуже велике навантаження, але так визначено штатним розкладом.
Більшість маніпуляцій, необхідних хворому, проводять саме медичні сестри. Та допомагають вони подолати хворим біль не тільки в тілі. Медсестра повинна бути і психологом, і другом, і навіть мамою. Зрозуміти настрій пацієнта, підбадьорити його, налаштувати на позитивний результат – все це теж входить в обов’язки медичної сестри.
Світлана Присяжнюк працює медичною сестрою тільки 2 місяці. Зізнається – спочатку було важко і страшно. Та з часом до усього звикла і тепер не уявляє себе без улюбленої роботи. Каже, головне в її роботі залишатись людиною.
Медик – одна з найгуманніших професій на землі, але серед медиків найлюдяніша, найпочесніша та подеколи найважча професія – медична сестра. У всі часи вони є зосередженням милосердя, їх так і називають – сестри милосердя. І, мабуть, не випадково, що важка місія медичної сестри здебільшого лягає на тендітні жіночі плечі. Бо саме жіноче чутливе серце, добрі руки та велике терпіння так необхідні у цій професії.
Loading...

Новина дня

У парку Чекмана з’явився велопатруль Авто-, вело- та піші патрулі. У теплу пору патрульні міста працюють у посиленому режимі. Особливо, у місцях відпочинку та масового скупчення людей. Відтак, на літній період у парку у Чекмана з’явиться велопатруль. Згодом додасться ще один - піший. Не залишається без нагляду і міський пляж. У сезон купання тут працюватиме пляжний патруль.

Останні новини

14:15
На Хмельниччині 9-річний велосипедист втратив рівновагу і потрапив під “ЗІЛ” Хлопчик... 
12:58
У Шепетівці податківці припинили незаконну діяльність з продажу дизельного пального  
12:12
На Хмельниччині поліцейські затримали кримінальний дует, на рахунку якого близько 30 крадіжок та розбійний напад  
11:29
Голову Летичівської райради засудили за правопорушення, пов’язане з корупцією Чино... 
10:27
Хмельничанам покажуть виставку фотографій надзвичайних тваринок Презентує світлини відомий зе... 
14:50
У парку Чекмана з’явився велопатруль Авто-, вело- та піші патрулі. У теплу пору патрульні міста працюють у посиленому ... 
12:53
«Веселі старти» у спортивно - оздоровчому таборі «Олімп» 07 червня 2017 року обласний центр фізичного ... 
11:54
«Афера на мільйони»: прокурор звинуватила захисників базарниці в затягуванні процесу  

Ексклюзив

На Варті. Запис прямого ефіру від 8 червня
  Гість студії - речник управління поліції у м. Хмельницькому Роман Мартинюк...
09.06.2017 09:28
"Омріяним шляхом"
  
08.06.2017 18:07
Тележурнал “Відродження”. Випуск №63
  У новій формі до нових перемог.
08.06.2017 17:19
Сердечні вітання
У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +. ...
08.06.2017 09:54