12 травня весь світ відзначає День медичної сестри

П'ятниця, 12 травня 2017, 17:32
: 12 травня - міжнародний день медичних сестер. У цей день народилась одна із знаменитих англійок, Флоренс Найтінгейл. Вона під час Кримської війни організувала першу в світі службу сестер милосердя. Медсестри - це обов'язкові помічники лікарів, і в даний час вони складають найчисленнішу категорію працівників охорони здоров'я. Сьогодні на плечі медсестер лягає близько 80% необхідних для лікування пацієнтів зусиль. Щоденна боротьба за життя десятків людей, напружений графік роблять цю роботу нелегкою, вона вимагає сили характеру і величезної любові до людей. Нагородою за це служить безмежна вдячність і щасливі посмішки пацієнтів.
Є на світі такі професії і професіонали своєї справи, які гідні мати і відзначати свої власні свята. Нерідко вони незаслужено обділені з матеріальної точки зору. Таких ремесел у нашій країні чимало, але лише деякі з них заслуговують справжнього щирого захоплення і пошани. Однією з таких недооцінених професій є медичне справа. Медсестри виконують величезний, часом, непосильний обсяг роботи. Найчастіше, саме від них залежить успішність проведених лікарями маніпуляцій і, як наслідок, зцілення.

У хмельницькій міській лікарні наразі працює 365 медичних сестер. На кожну припадає близько 30 хворих. За день медсестра повинна кожному приділити увагу, провести необхідні процедури. Медики кажуть – це дуже велике навантаження, але так визначено штатним розкладом.
Більшість маніпуляцій, необхідних хворому, проводять саме медичні сестри. Та допомагають вони подолати хворим біль не тільки в тілі. Медсестра повинна бути і психологом, і другом, і навіть мамою. Зрозуміти настрій пацієнта, підбадьорити його, налаштувати на позитивний результат – все це теж входить в обов’язки медичної сестри.
Світлана Присяжнюк працює медичною сестрою тільки 2 місяці. Зізнається – спочатку було важко і страшно. Та з часом до усього звикла і тепер не уявляє себе без улюбленої роботи. Каже, головне в її роботі залишатись людиною.
Медик – одна з найгуманніших професій на землі, але серед медиків найлюдяніша, найпочесніша та подеколи найважча професія – медична сестра. У всі часи вони є зосередженням милосердя, їх так і називають – сестри милосердя. І, мабуть, не випадково, що важка місія медичної сестри здебільшого лягає на тендітні жіночі плечі. Бо саме жіноче чутливе серце, добрі руки та велике терпіння так необхідні у цій професії.
Loading...

Новина дня

У Віньківцях потруїли корів цианідом Масове вбивство: у Віньківцях потруїли корів цианідом. Станом на 18 травня від улюбленої трути радянських спецслужб там загинуло 96 тварин. Усі вони перебували у власності одного із місцевих господарств, котре займається розведенням племінної худоби. Його директор певен, зловмисники зазіхали на усе стадо, а це – 500 тварин, знищити яких завадив лише випадок.

Останні новини

14:46
Момент Істини. Запис прямого ефіру від 18 травня    Гість студії - директор Департаменту освіти і науки Хмельницької... 
14:44
Момент Істини    Гість студії - лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок 
14:40
Підсумки тижня - Ніч у Меджибізькому замку-музеї «Історії кохання Білої Лебідь», «Штетл Меджибіж», «Палац Сеня... 
18:29
У Віньківцях потруїли корів цианідом Масове вбивство: у Віньківцях потруїли корів цианідом. Станом на 18 травня від улю... 
18:15
Підготовча робота до сесії Підготовча робота. Депутати готуються до сесії обласної ради. Сформувати порядок денний та визначитис... 
13:36
У Хмельницькому знов шукають школярку Хмельничанка пішла з дому ще 18 травня і досі не повернулася. ... 
12:39
Під час пожежі на Хмельниччині постраждав 9-річний хлопчик Горіла допоміжна споруда.... 
11:46
На День Героїв біля кінотеатру Шевченка виступатиме відомий рок-гурт 23 травня у Хмельницьк... 

Ексклюзив

Момент Істини. Запис прямого ефіру від 18 травня
Гість студії - директор Департаменту освіти і науки Хмельницької...
23.05.2017 14:46
Момент Істини
Гість студії - лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок
23.05.2017 14:44
Авторська програма Богдана Любиченка "Спортцентр"
  Випуск від 22 травня
23.05.2017 11:55
Про здоров'я. Ефір від 22 травня
  Гостя студії - Ольга Фіохіна - лікар-офтальмолог
23.05.2017 09:55