Екскурсії у Меджибізькій фортеці

Понеділок, 15 травня 2017, 17:05
Ексклюзивні експозиції, перша екскурсія навколо замку та «Палац Сенявських відкрито на реставрацію». У Меджибізькій фортеці відбулася «Ніч Музеїв – 2017». Традиційно, на відвідувачів замку очікувала захоплива розважальна програма. Та найбільш бажана подія – екскурсія до палацу Сенявських.
Перша екскурсія навколо замку та до Палацу Сенявських, містечковий танець, традиційне фаєр-шоу та етноярмарок. У Меджибізькій фортеці відбулася «Ніч Музеїв - 2017».
Розпочали з екскурсій.
Зі сходу – пелюстковий бастіон, південна стіна - з бійницями та гарматами. По суті, сам палац – захисна споруда, точніше був таким декілька століть тому. Нині, сюди ходять екскурсії, щоправда цього року вперше.
Донедавна тут були суцільні руїни. Цього року вперше «Палац Сенявських відкрито на реставрацію». А ще через рік-другий усе відновлять і екскурсії ходитимуть виставковими залами. Щоправда, не одним палацом вражає фортеця. «Формула Любві» або Меджибізька Жазель – вперше у замку презентували ексклюзивну старовинну статую.
Історія постаті має коріння у античній міфології та стосується легенди про доньок царя Даная. А ось у ХІХ столітті образ Данаїд використовували у парковому мистецтві.
Презентували і інші цінності Меджибізького замку. Традиційно, тільки у «Ніч Музеїв» показали пляшку вина зі 150-літньою історією.
Декілька годин важкої праці, яма, вирита, майже, у зріст дівчини і нині стародавнє вино можна споглядати, не пити, звісно. Щоправда, кажуть музейники, п’янкий аромат напій має і до нині. Втім, як поведе себе у звичному середовищі, досі не знають. Тому й пляшку презентують тільки раз у рік, у «Ніч Музеїв». Інші дні - зберігають в умовах знахідки.
Loading...

Новина дня

У Віньківцях потруїли корів цианідом Масове вбивство: у Віньківцях потруїли корів цианідом. Станом на 18 травня від улюбленої трути радянських спецслужб там загинуло 96 тварин. Усі вони перебували у власності одного із місцевих господарств, котре займається розведенням племінної худоби. Його директор певен, зловмисники зазіхали на усе стадо, а це – 500 тварин, знищити яких завадив лише випадок.

Останні новини

14:46
Момент Істини. Запис прямого ефіру від 18 травня    Гість студії - директор Департаменту освіти і науки Хмельницької... 
14:44
Момент Істини    Гість студії - лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок 
14:40
Підсумки тижня - Ніч у Меджибізькому замку-музеї «Історії кохання Білої Лебідь», «Штетл Меджибіж», «Палац Сеня... 
18:29
У Віньківцях потруїли корів цианідом Масове вбивство: у Віньківцях потруїли корів цианідом. Станом на 18 травня від улю... 
18:15
Підготовча робота до сесії Підготовча робота. Депутати готуються до сесії обласної ради. Сформувати порядок денний та визначитис... 
13:36
У Хмельницькому знов шукають школярку Хмельничанка пішла з дому ще 18 травня і досі не повернулася. ... 
12:39
Під час пожежі на Хмельниччині постраждав 9-річний хлопчик Горіла допоміжна споруда.... 
11:46
На День Героїв біля кінотеатру Шевченка виступатиме відомий рок-гурт 23 травня у Хмельницьк... 

Ексклюзив

Момент Істини. Запис прямого ефіру від 18 травня
Гість студії - директор Департаменту освіти і науки Хмельницької...
23.05.2017 14:46
Момент Істини
Гість студії - лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок
23.05.2017 14:44
Авторська програма Богдана Любиченка "Спортцентр"
  Випуск від 22 травня
23.05.2017 11:55
Про здоров'я. Ефір від 22 травня
  Гостя студії - Ольга Фіохіна - лікар-офтальмолог
23.05.2017 09:55