Мистецтво публічного простору 60-х років презентували у Хмельницькому

«Монументальне мистецтво 1960 – 80 років» – під такою назвою у Хмельницькому презентували виставку.  До представленої експозиції увійшли графічні аркуші. На них зображенні роботи найбільш видатних ккраїнських митців зі Львова, Одеси та Києва. Серед них – двоє Хмельничан – Микола Мазур та Михайло Андрійчук.

На презентацію запросили київського фотографа Євгена Нікіфорова, який вже кілька років документує панно. Він з 2013 року їздить по всій території України і знімкує мозаїки, які залишилися на стінах житлових будинків, у метро, дитячих таборах, школах та садочках. Свої роботи він зібрав до книги, яка отримала гран-прі «Книжкового Арсеналу». Вона нагадує комплексне дослідження робіт, які були створені  за радянського періоду.

Після прийняття закону про декомунізацію у 2015 році роботи фотографа набули значно важливішого характеру. Бо цей вид мистецтва вже на межі зникнення.

Кожна світлина має чітку координату, яку можна знайти на карті, та опис художників-монументалістів, які долучилися до її створення. До речі, на обкладинці книги зображений Шепетівський літературно-меморіальний музеї імені Миколи Островського. Він – чудовий приклад монументального мистецтва, яким захоплюються по всій Україні.

About Ексклюзив

Check Also

Featured Video Play Icon

Як у Хмельницькому працевлаштовують атовців?

За майже п’ять років війни на сході Україна отримала тисячі сучасних героїв. Частина з них ...