Електростанція працюватиме на біомасі

Середа, 10 червня 2015, 18:19
Електроенергія із соломи – пілотний проект на Хмельниччині реалізовуватимуть іноземні інвестори.
Електроенергія з біомаси. Іноземці зацікавилися ресурсами Хмельниччини та хочуть вкладати гроші в розбудову краю. Пілотний проект електростанції, що буде переробляти солому, інвестори з Великої Британії та Ірландії обіцяють реалізувати вже наступного року. Поки ж очільниками краю обговорили деталі майбутнього будівництва.
Інвестиційна привабливість Поділля завжди допомагала при виборі партнерів з-за кордону. Адже тут зосереджені найбільш знані підприємства в Україні – «Подільський Цемент», Хмельницька АЕС та інші. На зустрічі з іноземцями голова адміністрації коротко розказав про край, де гості хочуть розвивати свій бізнес.
 
Поки розширення в Нетішині ще тільки обговорюють, альтернативу мирному атому вирішили побудувати в Хмельницькому районі. Більше 500 тисяч тонн соломи на рік заготовляють подільські фермери щороку. При цьому на власні потреби використовують значно менше. Щоб не пропадати сільськогосподарському добру вже наступного року в околиці Хмельницького має стартувати пілотний проект зі спорудження електростанції. Новий об’єкт буде працювати на біомасі. Фінансуватимуть будівництво інвестори з Великої Британії та Ірландії – зі своєї кишені обіцяють викласти 175 млн євро. А будівництвом займеться кіпрська компанія. Проект називають екологічно безпечним та економічно ефективним.
Після реалізації проекту електростанція здатна буде забезпечити електроенергією близько 70 тисяч будинків, а власна потужність становитиме 44 МВт. До того ж, для області це великий плюс зі 120-тьма робочими місцями. А для місцевих фермерів – ще й можливість продати тюковану солому. Адже іноземці готові її купляти та вивозити прямо з поля.
Від місцевої влади іноземні гості просять сприяння у вигляді виготовлення дозвільних документів. Тож якщо всі паперові питання вирішать, наступного року вітчизняна солома знайде ефективне застосування. 
Loading...

Новина дня

Попри батьківські протести, ЗОШ №6 очолить новий директор Говорили-балакали, сіли та й заплакали, або Слухати – не значить чути. Попри батьківські протести, що тривали щонайменше місяць, шосту школу таки очолить новий директор – Сергій Ткач. Чоловіка уже встигли два рази представити колективу – 25-го та 29-го липня. Наразі він, як і інші новопризначені керівники освітніх закладів міста, проходить навчання у педакадемії.

Останні новини

16:58
На Хмельниччині понад 3 мільйони гривень «віддали» на ліквідацію наслідків стихії  
16:25
Програма ”Кльова рибалочка” з Анатолієм Вінскевичем. Випуск 11     
15:46
Попри батьківські протести, ЗОШ №6 очолить новий директор Говорили-балакали, сіли та й заплакали, або ... 
13:05
В Ізяславскому районі горів свинарник. Загинуло 40 тварин Надзвичайники врятували 154 свині.... 
10:49
На Хмельниччині під час купання у ставку втопився чоловік Обставини події з'ясовують.... 
09:11
У Красилівському районі спіймали чоловіків, які крали мак із легального макового поля  
16:53
У Кам’янці-Подільському оштрафували поліцейського за одержання 50 гривень Правоохоронец... 
16:08
Депутати обласної ради обрали нового керманича хмельницького аеропорту Кілька кадрових п... 

Ексклюзив

Програма ”Кльова рибалочка” з Анатолієм Вінскевичем. Випуск 11
29.07.2016 16:25
Програма "Досить"
Розслідування щодо будівництва на території хмельницької музичної школи №1...
28.07.2016 14:00
Момент Істини
Запис прямого ефіру від 26 липня. Гість студії - Хмельницький міський голова Олександр Симчишин...
27.07.2016 11:00
Спортцентр
Випуск від 25 липня
26.07.2016 09:21