Кадровий «голод» Апеляційного суду Хмельницької області
Четвер, 19 січня 2017, 18:11
В Апеляційному суді Хмельницької області підбили підсумки роботи 2016-го року. Так минулоріч гостро постали кадрові питання. З сорока одного судді, котрі працювали тут на початку року, залишилося лише двадцятеро. Їм щодня доводилося розглядати щонайменше три десятка справ. Утім, нині працівники Феміди чекають на результати судової реформи, яка має забезпечити необхідну, для судів різних рівнів, кількість працівників.
З дев’ятнадцятьох суддів Апеляційного суду, котрі займаються переглядом злочинів й адміністративних правопорушень, залишилося лише семеро. Їм довелося чимало попрацювати, адже 2016-го до них надійшло понад чотири тисячі справ. Найчастіше до Апеляційного суду зверталися з перегляду вироків щодо вбивств і пограбувань.
Третину із всіх адміністративних справ займає керування транспортним засобом у нетверезому стані. Штрафи зросли, і навіть водійські права відбирають, а подоляни й досі кермують напідпитку.
Майже наполовину зменшилася і кількість суддів палати з розгляду цивільних справ. Так нині з двадцяти трьох суддів залишилося лише дванадцятеро. До них у 2016-му надійшло біль як дві тисячі двісті справ, з них понад тисячу дев’ятсот розглядали по суті. Судді навіть рейтинг найчастіших звернень склали.
За останній рік значно зросла кількість справ щодо оренди і, зокрема, оренди земельних паїв. Конкуренція між орендарями-сільгоспвиробниками змушує їх переманювати орендодавців.
Втім, сподіваються на стабілізацію. Вища рада юстиції почала своє перетворення у Вищу раду правосуддя. Тоді почнуть призначати суддів, яких нині так потребує система.
До місцевих судів чекати на кадрове поповнення теж слід не раніше літа-осені. Втім, у Апеляційному суді області зміни таки відбуватимуться: орієнтовно на березень заплановані навчання суддів області колегами зі США й Канади. Представники західного судочинства мають навчити місцевих служителів Феміди співпраці із засобами масової комунікації і громадськістю.
Loading...