Фестиваль «ART’колаж – 2017» у Хмельницькому присвятять культурі Венеції

Вівторок, 18 квітня 2017, 09:54
Музейний мистецький фестиваль відбудеться у місті уже вп`яте.

Фестиваль «ART’колаж – 2017» у Хмельницькому відбудеться усередині травня. І цього року жителям і гостям міста пропонують зануритися у давню й сучасну культуру Венеції і побачити її очима художників, поетів, композиторів та режисерів.

Організатори обіцяють цікаві знайомства і сюрпризи. Зокрема, ставши учасником фестивалю «ART’колаж», хмельничани і гості міста зможуть самостійно виготовити венеційську маску, створити живописну ведуту, дізнатись подробиці виготовлення муранського скла і випробувати себе у тематичному квесті.

У місті такий фестиваль проведуть уже вп`яте, і тема Венеції була обрана неспроста: організатори кажуть, що на першому поверсі будівлі, де зараз знаходиться обласний художній музей, колись розташовувався невеличкий готель під назвою «Венеція».

«На початку ХХ ст. у провінційному містечку Проскурові в будівлі, зведеній для промислового банку, її тодішній власник, купець Давид Ніренберг, облаштував на першому поверсі невеличкий готель «Венеція». Чому була обрана саме така назва, сьогодні достеменно невідомо. Проте здогадатись нескладно: Венеція з давніх-давен асоціювалася з культурою, цивілізацією, процвітанням. Цього, вочевидь, прагнула і тогочасна проскурівська торгова еліта. Отже, цілком закономірно, що саме в цій старовинній будівлі, яка поєднала в собі декілька архітектурних стилів, вже наприкінці того ж ХХ ст. замешкав Хмельницький обласний художній музей, покликаний самим історичним провидінням тримати й надалі курс на європейський культурний розвиток. І нехай його символом буде Венеція, одне з найкрасивіших і найромантичніших міст Європи, місто мостів і лагун, карнавалів і гондол; місто-музей, де на людних вулицях гармонійно співіснують минуле і сучасне, де вже понад сто років відбувається найпрестижніший міжнародний форум сучасного мистецтва "Венеційська бієнале"» – йдеться у повідомленні.

Також організатори повідомили, що вони відкриті для усіх, хто має власні креативні ідеї і може допомогти зробити цей фестиваль ще яскравішим.

«ART’колаж – 2017» відбудеться в обласному художньому музеї і триватиме упродовж трьох днів – з 18 до 20 травня.

Програма фестивалю – згодом. Фото: artmuseum.km.ua

Сайт новин "Є"

Loading...

Новина дня

У парку Чекмана з’явився велопатруль Авто-, вело- та піші патрулі. У теплу пору патрульні міста працюють у посиленому режимі. Особливо, у місцях відпочинку та масового скупчення людей. Відтак, на літній період у парку у Чекмана з’явиться велопатруль. Згодом додасться ще один - піший. Не залишається без нагляду і міський пляж. У сезон купання тут працюватиме пляжний патруль.

Ексклюзив

На Варті. Запис прямого ефіру від 8 червня
  Гість студії - речник управління поліції у м. Хмельницькому Роман Мартинюк...
09.06.2017 09:28
"Омріяним шляхом"
  
08.06.2017 18:07
Тележурнал “Відродження”. Випуск №63
  У новій формі до нових перемог.
08.06.2017 17:19
Сердечні вітання
У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +. ...
08.06.2017 09:54