Фестиваль «ART’колаж – 2017» у Хмельницькому присвятять культурі Венеції

Вівторок, 18 квітня 2017, 09:54
Музейний мистецький фестиваль відбудеться у місті уже вп`яте.

Фестиваль «ART’колаж – 2017» у Хмельницькому відбудеться усередині травня. І цього року жителям і гостям міста пропонують зануритися у давню й сучасну культуру Венеції і побачити її очима художників, поетів, композиторів та режисерів.

Організатори обіцяють цікаві знайомства і сюрпризи. Зокрема, ставши учасником фестивалю «ART’колаж», хмельничани і гості міста зможуть самостійно виготовити венеційську маску, створити живописну ведуту, дізнатись подробиці виготовлення муранського скла і випробувати себе у тематичному квесті.

У місті такий фестиваль проведуть уже вп`яте, і тема Венеції була обрана неспроста: організатори кажуть, що на першому поверсі будівлі, де зараз знаходиться обласний художній музей, колись розташовувався невеличкий готель під назвою «Венеція».

«На початку ХХ ст. у провінційному містечку Проскурові в будівлі, зведеній для промислового банку, її тодішній власник, купець Давид Ніренберг, облаштував на першому поверсі невеличкий готель «Венеція». Чому була обрана саме така назва, сьогодні достеменно невідомо. Проте здогадатись нескладно: Венеція з давніх-давен асоціювалася з культурою, цивілізацією, процвітанням. Цього, вочевидь, прагнула і тогочасна проскурівська торгова еліта. Отже, цілком закономірно, що саме в цій старовинній будівлі, яка поєднала в собі декілька архітектурних стилів, вже наприкінці того ж ХХ ст. замешкав Хмельницький обласний художній музей, покликаний самим історичним провидінням тримати й надалі курс на європейський культурний розвиток. І нехай його символом буде Венеція, одне з найкрасивіших і найромантичніших міст Європи, місто мостів і лагун, карнавалів і гондол; місто-музей, де на людних вулицях гармонійно співіснують минуле і сучасне, де вже понад сто років відбувається найпрестижніший міжнародний форум сучасного мистецтва "Венеційська бієнале"» – йдеться у повідомленні.

Також організатори повідомили, що вони відкриті для усіх, хто має власні креативні ідеї і може допомогти зробити цей фестиваль ще яскравішим.

«ART’колаж – 2017» відбудеться в обласному художньому музеї і триватиме упродовж трьох днів – з 18 до 20 травня.

Програма фестивалю – згодом. Фото: artmuseum.km.ua

Сайт новин "Є"

Loading...

Новина дня

В честь загиблого прикордонника у Новій Ушиці назвали вулицю Перейменували на честь героя АТО. В Новій Ушиці на честь загиблого прикордонника перейменували вулицю, на якій і мешкав Олександр Дзюбелюк. Ворожий снаряд в 2014 році забрав його життя. Аби вшанувати пам'ять побратима, до населеного пункту приїхали прикордонники та керівництво національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького.

Ексклюзив

На Варті. Запис прямого ефіру від 27 квітня
  Гості студії: Вікторія Дзяна - волонтер, голова БО "Хмельницький обласний...
28.04.2017 09:53
Момент Істини. Ефір від 25 квітня
  Гість студії - Костянтин Пархоменко - організатор фестивалю "Форпост"...
27.04.2017 13:28
Сердечні вітання
У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +. ...
27.04.2017 12:37
Про здоров'я. Запис прямого ефіру від 24 квітня
  Гість студії - Олександр Мирний - головний епідеміолог області...
27.04.2017 11:48