На Хмельниччині споживачі крадуть газ

П'ятниця, 19 травня 2017, 09:59
Більше сотні випадків незаконного споживання газу виявили минулого опалювального періоду працівники "Хмельницькгазу".

Впродовж опалювального періоду 2016-2017 років "Хмельницькгаз" зафіксував 116 фактів незаконного споживання газу, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби відомства.

З-поміж порушень - 74 втручання в роботу лічильників та 6 самовільних врізок в систему газопостачання, з яких значна частина у приватному секторі. Окрім того, фахівці компанії встановили 36 випадків самовільного відновлення споживачами газопостачання.

Порушники завдали державі збитків на суму приблизно 700 тис. грн.

Левову частку крадіжок виявляють під час зняття лічильників на державну повірку або під час самої повірки приладів. На цьому етапі працівники "Хмельницькгазу" візуально перевіряють цілісність лічильника та пломб, їх відповідність заводу-виробнику, а також цілісність лічильного механізму. При виявленні видимих пошкоджень, прилади обліку відправляють на державну експертизу, де підтверджуються або ні факти втручання в його роботу з метою зменшення показань.

Часто до незаконного використання газу вдається категорія споживачів, яким припинили газопостачання через багатотисячні борги. Лише за останній період виявили шість врізок до підземних газопроводів, та ще більш як три десятка самовільного відновлення газовпостачання. Усіх порушників відключили від газу, а відповідно до Кодексу газорозподільних систем їм нараховані штрафні санкції.

"Наші фахівці проводять постійні перевірки для виявленняя фактів крадіжок газу. Для цього застосовують найсучасніше спецобладнання: відеоінспекційні камери та трасошукачі. Воно дозволяє виявляти незаконні підключення навіть не відвідуючи помешкання споживача", - каже технічний директор ПАТ "Хмельницькгаз" Олександр Лоб.

У компанії також наголосили, що такі несанкціоновані втручання в газову мережу не лише завдають збитків державі, але й становлять загрозу для оточуючих. Адже такі несанкціоновані підключення часто здійснюють некомпетентні "фахівці", що може стати причиною аварії чи вибуху.

Довідково. Відповідно до занододавства, для порушників, які незаконно споживають газ, передбачене застосування штрафних санкцій. Середній розмір відшкодувань може коливатися від 20 до 200 тис.грн. Після виявлення незаконних втручань, більшість порушників визнають свою провину і сплачують штрафні санкції, тому кількість судових позовів незначна. Якщо ж людина не визнає своєї вини, борги стягуються в судовому порядку, при цьому споживач заплатить ще й судові витрати.

Нагадаємо, щомісяця газовики Хмельниччини ліквідовують понад півтори тисячі витоків газу. Аби упередити аварії на газопроводах регіону, фахівці компанії двічі на місяць проводять їх повне обстеження.

Loading...

Новина дня

На Хмельниччині зіткнулись пасажирський та вантажний потяги, є постраждалі Вранці 27 травня у Кам’янці-Подільському на залізничній станції Нігин «Південно-Західної залізниці» зіткнулися два поїзди. З рейок зійшов локомотив і перший вагон пасажирського потяга. При цьому перекинувся локомотив і два вагони, навантажені щебенем. Всього в пасажирському поїзді знаходилась 541 людина, в тому числі - багато дітей, які їхали на екскурсію до Кам'янця-Подільського.

Ексклюзив

Авторська програма Ганни Лернатович “В полі зору”
  Старокостянтинів у сміттєвому колапсі. ...
26.05.2017 18:13
Програма “Свят коло”
  Співають та танцюють юні таланти Віньковецького району.
26.05.2017 18:09
Сердечні вітання
У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +. ...
24.05.2017 13:36
Програма "Досить"
  Гості студії: народний депутат України, член політради політичної партії "УКРОП" Віталій Купрій; керівник Хмельницької ...
24.05.2017 11:37